Potvrdili, že jim zimní přátelské zápasy vycházejí. Druholigový Varnsdorf zaskočil Mladou Boleslav, na tamní umělce vyhrál 1:0. A dokázal tak zvítězit ve čtvrtém z pěti přípravných zápasů.

„Výsledku si nesmírně ceníme. Ale na druhou stranu musíme zůstat nohama na zemi. Je to pouze příprava,“ pravil skromně varnsdorfský trenér Zdenko Frťala.

Jediný branka zápasu padla pár minut po začátku druhého poločasu. Kocourek rozehrál rohový kop nakrátko na Durděviče, ten centrem oslovil boleslavského odchovance Kozmu, který hlavičkou překonal brankáře Šedu. „Jsem hlavně rád, že jsme dokázali s domácím týme držet krok celý zápas. A to jsme to vlastně odehráli ve dvanácti lidech,“ připomněl Frťala.

Bez zajímavosti není statistika. Mladá Boleslav prohrála s Varnsdorfem už v loňském červnu. Tehdy Severočeši vyhráli na přípravném turnaji v Benátkách 2:1. No a přibližně po sedmi měsících se opět radoval tým z Kotliny.

Malou kaňkou na zápase bylo zranění varnsdorfského záložníka Barace. Ten musel střídat po dvanácti minutách. „Kuba si blbě přišlápl patu, navíc ho pobolívá achillovka. Další dny ukážou, jestli to bude vážné,“ zdůraznil Frťala.

Aktuálně dvanáctý tým Fortuna národní ligy do hráčského kádru moc zasahovat nebudeme. „Ještě se bavíme s vedením o jednom až dvou hráčích. Ale zatím není nic konkrétního. Šanci tak dostávají naši dorostenci. Máme dva až tři zraněné hráče. Už v sobotu hrajeme další přípravný zápas. Raději bychom rozložili síly mezi více hráčů. Na druhou stranu si kluci můžou více zahrát. A to je pro ně jedině dobře,“ vysvětlil slovenský trenér.

Příprava ve Varnsdorfu zatím probíhá poměrně ideálně. „Hlavně nás nepřekvapilo počasí, takže můžeme trénovat na umělce. A v zápasech je to znát. Myslím si, že všech pět z naší strany vypadalo velmi dobře. Takže zatím musím přípravu hodnotit pozitivně,“ dodal Frťala s úsměvem.

V sobotu 27. ledna hraje Varnsdorf od 11 hodin v Jablonci proti Mšenu.

FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf 0:1 (0:0)

Branka: 54. Kozma. Diváci: 115.

Varnsdorf: Samoel – Chlumecký, Zbrožek, Kozma, Bílek – Šulc, Barac (12. Kocourek), Durděvič, Bláha – da Silva, Dordič.