V prvním přípravném duelu se na trávník postupně dostalo všech šest nových tváří ve varnsdorfském dresu.  Celé utkání  v obraně odehrál Petr Zieris, 56 minut odehrál záložník Nikolas Daníček. Šanci odehrát jeden poločas dostal útočník Jiří Schubert a záložník Josef Just a dorostenec Varnsdorfu Pavel Vomáčka. A Milan Červeňák hrál 34 minut.

„Noví hráči nezklamali a jsou na dobré cestě," vyřkl trenér Varnsdorfu Zdeněk Frťala. Jak to bude s obranou?

Takové otázky si asi dávají příznivci FK Varnsdorfu. Odpovědí jim byl dobrý výkon Petra Zierise, který přišel na zkoušku z libereckého Slovanu. „Jako tým jsme odehráli dobrý zápas, jelikož jsme teprve na začátku přípravy. Dobře jsme běhali, jen škoda té tyčky v závěru," sdělil Zieris své pocity bezprostředně po utkání.
Jak se vysoký stoper cítil po utkání? „Mé pocity jsou super, hrálo se mi dobře. Hlavně jsem rád, že jsme hráli zápas, to vás vždy v přípravě nakopne. Znám tu hodně kluků, takže atmosféra je dobrá," usmíval se mladý obránce.

Zatím však není jasné, jestli Zierisovi kroky povedou do Varnsdorfu. „Zatím jsem tady na zkoušku, uvidí se potom, jestli tu zůstanu, nebo ne. Každopádně já jsem rád, že tu můžu být. Jsem tu týden a upřímně mohu říci, že bych tu rád zůstal. Uvidíme, jak to všechno dopadne," krčí rameny hráč Slovanu Liberec.

Zieris si hned v prvním zápase ozkoušel záludnost ruských hráčů, když byl bez míče naprosto zbytečně faulován. „Trenér nám už před zápasem říkal, že si na to musíme dát pozor. Já jsem to tak nějak čekal. S tím hráčem jsem byl chvilku předtím v souboji a asi to neunesl. A pak udělal to, co udělal," dodal Zieris.
Nováčci se mohou ukázat v dalším přípravném zápase v dresu Varnsdorfu už v sobotu.