Od zimního turnaje Tipsport liga to byla pro druholigový celek již čtvrtá výhra v řadě v rámci zimní přípravy. Varnsdorf začal dobře a po osmi minutách ho dostal do vedení Volf. I v dalším průběhu utkání Varnsdorf naplno ukazoval, že hraje o jednu soutěž výš než domácí Sokol. Po změně stran se pak v 65. minutě trefil také turecký šťírek Özbey a zanedlouho přidal třetí trefu po pěkné akci Vlasta Chod. Poslední slovo v utkání sice nakonec měli jeho noví spoluhráči, protože Hyka se z nabídnuté penalty nezmýlil, šlo ale o zanedbatelnou úpravu celkového dojmu.

Domácí trenér Pavel Janeček uznal kvality soupeře. „Varnsdorf byl lepší, jeho hráči byli živí a rychlejší na balonu,“ vystihl dění na hřišti trenér Pavel Janeček a navázal: „Nechci omlouvat naše hráče, ale sešli jsme se tři čtvrtě hodiny před zápasem, všichni přijeli narychlo z práce. Varnsdorf – to jsou po všech stránkách profíci. Zanedlouho hrají mistrák, takže jsou někde jinde.“

O utkání, které splnilo účel, mluvil také asistent hostujícího trenéra Frťaly Pavel Hradiský. „I v tomhle větru jsme odehráli dobré utkání a ještě některé hráče pošetřili. Ti, co nastoupili, předvedli pěkné kombinace. Mimo gólů jsme ještě neproměnili další útoky. Zdá se, že naše forma stoupá,“ mnul si ruce.

Výhru si pochvaloval také stoper Varnsdorfu Jiří Stehlík, který se při točení hráčů dostal na hřiště až v 60. minutě. „Většinu zápasu jsme měli míč pod kontrolou. Sice tam bylo pár nepřesností, ale i tak si myslím, že náš tým předvedl dobrý výkon. I když nám i Ovčárům to stěžoval opravdu silný vítr. Je dobře, že se nám v přípravě výsledkově daří, je však potřeba to přenést i do jarních druholigových odvet,“ konstatoval Stehlík.

V týmu Varnsdorfu se znovu objevil „Robo“ Matejov, naopak Jaroslav Jordák odešel do České Lípy. Vedení klubu zatím dojednává na tento víkend přátelské utkání.

SOKOL OVČÁRY - FK VARNSDORF 1:3

Branky: 76. Hyka (pk) – 8. Volf, 65. Özbey, 73. Chod. Poločas: 0:1.

FK Varnsdorf: Porcal – Mach, Pimpara (60. Stehlík), Filip, Hauer – Cana, Kotiš (46. Breite) – Volf (60. Özbey), Hikspoors (46. Chod), Matejov (46. Martan) – Melunovič (60. Šljivič).