Šestý zápas bez vítězství a propad na samé dno tabulky. Podzimní obrození Varnsdorfu se nekonalo ani v Pardubicích, kde svěřenci trenéra Romana Skuhravého prohráli 1:2.

Znovu se ukázala velká moc pardubického Jana Jeřábka. Pardubicím vypadli ze sestavy oba stopeři, kapitán musel látat díru. Ale Varnsdorf se dostal do vedení a jeho kouzla vepředu scházela. Východočeši směrem do útoku? Výkon plochý jako žehlicí prkno.

Ve 37. minutě trenéři vystřídali a překopali sestavu, Jeřábek mazal k Petráňovi. Pardubice postupně výsledek otočily na 2:1. „Potřebovali jsme ho vepředu a vyšlo nám to," komentoval tah jeden z pardubických trenérů Jaroslav Míchal.

Jeřábkův vliv na hru? Neskutečný! „Nejvíc ho lituju, že hraje jen FNL. Měl být někde úplně, tohle je hráč jasně pro první ligu," vysekl mu Míchal poklonu.
„Nevím, jak to nazvat. Strach vyhrát? Najednou tam nebyla taková aktivita," byl hodně zklamaný kouč hostí Roman Skuhravý. Jeho Varnsdorf začal přitom senzačně, čtyřicet minut byl jasně lepší, kolmé míče za obranu a rychlé náběhy dělaly domácímu celku solidní potíže. Zbrožek zaslouženě poslal Skuhravého partu do vedení.

Jenže po promíchání domácí sestavy už Varnsdorf přestal být dominantní. Po přestávce začal kolabovat. „Ve druhém poločase se ukázal morál a charakter našeho mužstva. Klobouk dolů, trpělivě šlo do nesmírně kvalitního soupeře, co se v obranné fázi strašně těžko přehrával," chválil svůj tým trenér Jaroslav Míchal.

Pardubice přišpendlily Varnsdorf před jeho pokutové území a skóre se jim podařilo otočit.

Nejdřív srovnal tečovanou střelou z vápna Řezníček. Vítězný gól vstřelil Vojtěch Kakrda, který jen tak píchl do míče a ten se po zásahu bránícího hráče došoural za brankáře Samoela. „Domácí to urvali vůlí a zkušenostmi. Naše zápasy se podobají jako vejce vejci. Máme dobrý vstup do zápasu, nepovede se nám nějaká akce, soupeř vyrovná a mužstvo si přestane věřit," glosoval závěr zápasu Skuhravý. Jeho Varnsdorf je tak nečekaně poslední. Pardubice výhra vystřelila do středu tabulky.

V dalším kole hostí Varnsdorf Frýdek-Místek.

FK Pardubice – FK Varnsdorf 2:1 (0:1)

B: 69. Řezníček, 82. V. Kakrda – 25. Zbrožek. R: Pechanec – Melichar, Šimáček. ŽK: Valenta, D. Pánek, Jeřábek – Juroška, Jurča, Daníček. Diváci: 728.

FK Varnsdorf: Samoel – Geissler, Kvída, Filip, Tvaroha – Juroška, Zbrožek, Ďurděvič, Skwarczek (85. Halbich) – Jurča (67. Daníček), Schubert (78. Pajer).