Netradičně v sobotu 16. září nastoupí opět doma, od 16.30 přivítá silný a ambiciózní Hradec Králové. „Dobili jsme baterky a potrénovali. Navíc jsme sehráli jeden přípravný zápas proti Vilémovu. Využili jsme přestávku jako každý jiný tým,“ pousmál se trenér Zdenko Frťala.

Duel proti celku z krajského přeboru Varnsdorfu moc radosti neudělal. Byla z toho remíza 1:1, útočník Martin Fenin si navíc zlomil ruku. „Domácí byli nažhavení, hráli hodně důrazně, jako by to pro ně byl největší zápas kariéry. Taky to pak poznali, když o víkendu dostali pět branek. My jsme v tom utkání opět nedali spoustu šancí,“ litoval.

Během repre pauzy přišel na hostování z Mladé Boleslavi útočník Stanislav Klobása. Naopak Adam Beránek šel hostovat do Třebíče. „Příchod Standy je reakcí na zranění Martina Fenina, ale i Patrika Švantnera. Máme oba hrotové útočníky mimo hru. Proto jsem rád, že se nám povedlo přivést právě Standu,“ zdůraznil Frťala.

V sobotu přijede do Kotliny Hradec Králové. Tedy tým, který prahne po opětovném postupu do nejvyšší soutěže. „Hradec by pro nás měl být ideální soupeř. Proti komu jinému bychom měli mít motivaci a chuť zvítězit. Nesmíme hrát jako Barcelona, musíme praktikovat takový fotbal, jako nám předvedl Vilémov. Musíme mít potřebný zápal a důraz,“ má jasno. Poslední dva vzájemné zápasy skončily shodně remízou (4:4, 0:0).

Marodka se ve Varnsdorfu nevyprázdnila. „Tak budou chybět Fenin a Švantner. Rudnytskyy má svalové problémy, k dispozici nebude ani Barac. U nás už je to taková klasika,“ dodal Frťala.