V neděli parta okolo trenéra Pavla Horáčka přestřílela Krupku 6:3 a vybojovala už šesté jarní vítězství.

„Výborný zápas. Výsledek je sice divoký, ale to je odrazem naší útočné hry. Je dobře, že i když inkasujeme dva nebo tři góly, jsme schopni zápas vyhrát," pravil spokojený, ale nemocný trenér Junioru Pavel Horáček.

Děčín, který se po tragickém podzimu nadechl po zimní přestávce k parádní jízdě, předvedl divákům parádní poločas, po kterém vedl nad silným soupeřem 4:1. „Za deset minut jsme dali dvě branky, soupeř prakticky jen dotahoval. Ale vždy jsme našli rychlou odpověď. Po dlouhé době jsem měl k dispozici ideální jedenáctku. Je ale pravda, že takový výsledek se proti Krupce asi nečekal," přiznal děčínský lodivod.

Junior získal na jaře už 18 bodů, v tabulce je na dvanáctém místě. „V kabině jsem říkal klukům, že až budeme mít někdy po podzimu dvacet bodů, hrajeme o špici. Takhle musíme bojovat o záchranu. Ale jarní plány nám zatím docela dobře vycházejí," dodal Pavel Horáček.

FK JUNIOR DĚČÍN - TJ KRUPKA 6:3 (4:1)

Branky: Folprecht 2, Gaher, Murdych, Betyár, vlastní – Dom. Valenta 2, Obrtlík. R: Míč. ŽK: 4:3. Diváci: 200.

FK Junior: Tvrdoň – Horáček, Čapek, Vlasák, Doksanský – Bárta (80. Šmalcl), Gaher, Fiala (85. Příhonský), Folprecht – Betyár (70. Pecha), Murdych.

VÝSLEDKY MLÁDEŽNICKÝCH CELKŮ FK JUNIOR DĚČÍN:

Starší dorostenci a vedoucí tým KP vyhořel na půdě poslední Lokomotivy Chomutov, kde zaslouženě prohrál 1:2. „Žalostný výkon, kluci soupeře podcenili. Měli jsme sice více šancí, ale ten náš přístup nebyl dobrý. Takhle se 
o první místo nehraje," zlobil se trenér Ondřej Barilla.
U 19: L. Chomutov – Junior Děčín 2:1 (1:1) B: Vosecký.
Junior: Smutný – Geletič, Malowanyj, Reichelt, Jakubec – Vosecký, Svoboda, Feledi, Lhoták – Kolář, Michalec. Střídal: Džudža.

Mladší dorost také pohořel na půdě outsidera, Chomutov vyhrál 1:0. I přes velký tlak ve druhé půli se Děčínu nepodařilo vyrovnat. Junior zůstává v tabulce na třetím místě.
U 17: L. Chomutov – Junior Děčín 1:0 (1:0)

Starší žáci doma nezklamali a porazili Brozany 3:1. Junior byl od začátku lepším týmem, soupeř se dostal akorát ke třem brejkům. Výborně ale chytal děčínský brankář. Junior je v tabulce KP na sedmém místě.
U 15: Junior Děčín – Brozany 3:1 (2:1) B: Hanzl, Šmalcl, Medek.

Suverénní mladší žáci doma přivítali předposlední celek tabulky. Očekávalo se výrazné děčínské vítězství. Soupeř se ale zakopal v sedmi lidech na vlastní polovině a Junioři se do velkých šancí příliš nedostávali. Je pravda, že Děčín nepředvedl svůj standardní výkon, přesto vyhrál 2:0 a v KP zatím neztratil ani bod.
U 12: Junior Děčín – Brozany 2:0 (1:0) B: Gavrun, Kočka.

V dalším kole žákovské ligy předvedli mladí junioři proti Chomutovu parádní výkon. Ovšem pouze v prvním poločase, po změně stran naopak předvedl jeden z nejhorších výkonů. Přesto vyhráli jasně 5:1.
U 13: Junior Děčín – FC Chomutov 5:1 (4:0) B: Vosecký 2, Skotnica 2, Dostál.

Nepříliš povedený výkon předvedli v žákovské lize mladší žáci, kteří doma prohráli s Chomutovem 3:4.
U 12: Junior Děčín – FC Chomutov 3:4 (3:3) B: Kočka 2, Pajkrt.