Severočechy dostal do vedení v první půli Kvída. Po změně stran však rychle udeřil Sokolov a odváží si z Kotliny cenné body. „Do utkání jsme vstoupili dobře a zachytili tak tlak Varnsdorfu. Pak převzali iniciativu domácí a zatlačili nás. Hodně jim pomohla první standardní situace a úvodní gól. Po pauze jsme opět byli aktivnější a rychle vyrovnali. Třicet minut to pak bylo vyrovnané. V závěru jsme se dostali pod tlak, zachránilo nás břevno. Ale paradoxně nám málem vyšel jeden protiútok a mohli jsme i vyhrát. Remíza je podle mého názoru spravedlivá. Utkání moc nepomohl špatný terén," komentoval zápas sokolovský lodivod Daniel Šmejkal.

Zdenko Frťala litoval laxního přístupu svých hráčů na začátku druhého dějství. „Za 87 minut nemám klukům co vytknout. Snažili se hrát fotbal, kterým se chceme prezentovat. Žádné nakopávané míče, ale kombinační hra. Bohužel úvodní dvě minuty na začátku druhé půle byly špatné a soupeř nás hned potrestal. Souhlasím s Danem, že šancí moc nebylo, ale dalo se na to koukat. K tomu přispěl kvalitním výkonem i Sokolov," pravil varnsdorfský kormidelník.

Toho hodně vytočil stav hrací plochy, který byl prach-bídný. „Nad terénem se musím pozastavit. Když si vzpomenu, jak vypadalo hřiště v době, kdy se zápas odložil, tak by se tehdy hrál daleko lepší fotbal. Hlava mi nebere, co předvedla firma, která má trávník na starosti. Je to pro mě doslova šok, co na hřišti zanechali. My jsme prakticky hráli proti dvanácti. A tím nemyslím rozhodčího, ale ten špatný terén. Je pro mě nepochopitelné, že připustíme fakt, že si totálně zdevastujeme hřiště," dodal naštvaně.