Postavení v tabulce pasuje do role favorita domácí Jihlavu. Ta je na třetím místě se ziskem 34 bodů. Varnsdorf je desátý, doposud vybojoval bodů 25. Na jaře má o chloupek lepší bilanci tým Zdenko Frťaly. Ten porazil 1:0 Spartu B a 2:0 Zlín, v Opavě ale prohrál vysoko 0:5. Jihlava ve šlágru hrála bez branek v Ústí nad Labem. Doma hladce porazila 3:0 Čáslav, ale naposledy prohrála 0:1 ve Znojmě.

Její branku hájí zkušený matador Jaromír Blažek. Varnsdorf sází v jarních  odvetách na pevnou obranu. Dvakrát se to vyplatilo. „Debakl v Opavě nám otevřel oči. Nesmíme prostě hrát na riziko, jinak to nedopadne dobře. Musíme se prezentovat takovým výkonem jako na Spartě nebo doma proti Zlínu. Co to znamená? Hráči musí splnit zadané pokyny a na hřišti musí být vidět disciplína,“ tvrdí trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

„Varnsdorf disponuje kvalitním a technických týmem, jehož předností je zejména ofenzíva. Jde o poměrně mladý celek, který zdobí kolektivní výkon. Jeho poslední výsledky dokazují, že jde o velmi nevyzpytatelného soupeře. My každopádně musíme v domácím prostředí potvrdit kvalitu a brát všechny tři body. Uvažuji, že oproti duelu ve Znojmě dojde v sestavě k některým změnám,“ řekl k nadcházejícímu utkání trenér Jihlavy Roman Pivarník.

V minulém kole se zpět do sestavy po karetním trestu vrátil záložník Matěj Kotiš.  Podal velmi dobrý výkon, který korunoval nádhernou brankou z přímého kopu. „Bylo to zasloužené vítězství. Na standardní situace jsem určen já a většinou se snažím vymýšlet nějakou kulišárnu. Co říci k Jihlavě? Ona je favoritem, my můžeme jedině překvapit. Ale rozhodně chceme přivézt nějaký ten bod,“ konstatoval motor varnsdorfské zálohy.

II. fotbalová liga, 20. kolo:
23. března, pátek:
Vysočina Jihlava – FK Varnsdorf (18.00)
24. března, sobota:
Baník Sokolov – Třinec (10.15), Bohemians Praha – Vlašim (10.15), Most – Ústí n. L. (14.00), Táborsko – Znojmo (15.00), Opava – Tescoma Zlín  (18.00)
25. března, neděle:
Zbrojovka Brno – Čáslav (14.30), MFK Karviná – Sparta Praha B (16.00).