Naposledy to bylo v Bílině, kde o výhře rozhodl Havel a v nastaveném čase střídající Kurel.

Samotný příjezd na zápas přichystal vilémovské družině nemilé překvapení. „Těšili jsme se na přírodní trávník. Opak byl pravdou, opět jsme museli na umělku. Bohužel jsme to dopředu ani nevěděli,“ zlobil se vilémovský manažer Libor Sklenář.

První půle nabídla vyrovnaný fotbal. „Obrany byly velmi pozorné, šancí moc nebylo,“ přiznal Sklenář. Sedm minut před koncem poločasu se ale Vilémov dočkal. „Buryánek oklamal soupeře, nahrál Havlovi, který nezaváhal,“ podotkl.

Po změně stran domácí přibrzdilo vyloučení brankáře Kovačky. V nastaveném čase pak vilémovské vítězství potvrdil po akci dva na jednoho Kurel.

„Utkání by slušel nerozhodný výsledek. Rozhodla naše chybná reakce po odehrání rohového kopu. Ve druhém poločase jsme od vyrovnání byli jen kousek, bohužel jsme branku vstřelit nedokázali. Kluci ale hráli až do konce na maximum,“ hodnotil utkání domácí Petr Procházka. „Za tři body jsme nesmírně rádi. A konečně se posunuli do první poloviny tabulky,“ dodal Sklenář.

V sobotu 7. dubna hraje Vilémov doma proti Brné.

FK Bílina – Stap Tratec Vilémov 0:2 (0:1)

Branky: 38. Havel, 90. + 2. Petr Kurel. R: Rouček. ŽK: 1:3. ČK: Kovačka (B). Diváci: 70.

Vilémov: Vaňák – Vomáčka, Jirchář, Šmalcl, Jindřich – Malec, Vavroušek, Čonka, Buryánek – Havel (67. Honců), Kučera (88. Kurel)