„Novinky nechystáme, zůstáváme u osvědčeného modelu. Pohár města Děčína je určen pro celky krajského přeboru a 1.A třídy. Partner střelecké soutěže zůstává stejný, je jím společně Stap Tratec Vilémov. Druhý turnaj je převážně pro děčínské kluby, které hrají 1.B třídu,“ prozradil organizátor obou turnajů Miroslav Tyl.

Obsazení obou turnajů se příliš nemění. Nejinak tomu bude i letos. „Účastníci jsou spokojení. Hřiště je dobře připravené, je tu kvalitní zázemí, slušní soupeři a cestování k zápasům je minimální. Jsme rádi, že Pohár města hrají čtyři celky krajského přeboru, z toho dva z Libereckého kraje. To je dobrá konfrontace,“ zdůraznil Tyl.

Je těžké sehnat týmy na oba zimní turnaje? „S počtem přibývajících ploch s umělým povrchem se samozřejmě objevilo i více turnajů. Děčínský pohár má však tradici a díky dobrým podmínkám konkurenci ustál. Hraje se už devatenáct let. Začínali jsme ještě na škváře Máchovky. Dnes jsou podmínky nesrovnatelné a kluby se již na turnaje samy hlásí,“ říká spokojeně.

I když se jedná o přípravu, na nejlepší týmy čekají vítězné trofeje. Kdo bude podle pořadatele favoritem? „V hlavním turnaji bude chtít zvítězit Vilémov, ale obhájce loňského prvenství celek Skalice bude jistě dobře připraven. Ve druhém turnaji bych tipoval, že se o vítězství poperou celky Benešova a Dobkovic. Myslím si, že vyhrát může i Union Děčín nebo Velké Březno,“ myslí si Tyl.

Děčínský Junior bude mít v turnaji hned dva týmy. „Náš celek mužů bude mít těžké soupeře a bude chtít v některých zápasech překvapit. Ve druhém turnaji se představí náš divizní dorost, který bude chtít hlavně získávat zkušenosti s dospělým fotbalem,“ dodal Miroslav Tyl.

Klání o Pohár města Děčína začíná v sobotu 3. února, zimní turnaj mužů bude zahájen v neděli 4. února.

Městský stadion – víkendový program

Sobota, 3. února
O pohár města Děčín: Skalice – Doksy (13.00), Vilémov – Neštěmice (15.00), Junior Děčín – Česká Kamenice (17.00)
Přátelsky: Junior Děčín U15 – Krupka U15 (11.00)

Neděle, 4. února
Zimní turnaj mužů: Heřmanov – Junior Děčín U 19 (11.00), Union Děčín – V. Březno (15.00), Březiny – Benešov (17.00)
Přátelsky: Junior U14 – Proboštov U14 (9.30), Junior U17 – Šluknov U17 (13.00)