Do konce Fotbalové národní ligy zbývá pět zápasů. Ve hře je patnáct bodů, postupové, ale i sestupové tajenky začínají dostávat konkrétnější rozměry.

Jednou nohou ve ČFL už je poslední Kolín a také předposlední Most. Za rychlým návratem do první ligy mašíruje Olomouc a o druhé postupové místo se aktuálně perou dva soupeři – Zlín a Varnsdorf.

Severočeši v neděli porazili Opavu 2:1, odpověděli tak na sobotní zlínské vítězství nad Mostem a bodově se s týmem z Moravy srovnali na čísle 48. „Nástup do zápasu jsme měli vynikající. Hrálo se po stranách, kde hlavně Láďa Martan využíval své rychlosti a měl moře místa," pochvaloval si varnsdorfský záložník Matěj Kotiš. „Po herní stránce to bylo dobré. V kabině jsme si něco řekli a na hřišti to plnili, lidem se to muselo líbit," pevně věří brankář a kapitán Severočechů Radek Porcal.

Po změně stran se ale role obrátily. Varnsdorf se až do poslední minuty strachoval o výsledek. „To je podle mě všeobecně česká nátura. Místo, abychom přidali třetí gól, tak se zatáhneme a jen bráníme výsledek. Druhá půle nebyla vůbec dobrá," sypal si Kotiš popel na hlavu.

Druhé dějství ovlivnil kontaktní gól Opavy, který přišel už v 50. minutě. „Uprostřed mě tam pěkně vybagovali, s Tvarym (Pavel Tvaroha) jsme tam propadli. Byla to pěkná akce, Opavě se povedla, to musím uznat. Naštěstí už další branka nepřišla," odfrkl si holohlavý záložník. „Těsně před tím mohl Rudňa (Pavlo Rudnytskyy) dát třetí gól a bylo hotovo. Místo toho hosté snížili a vycítili šanci," mrzelo Porcala.

V posledních zápasech se Varnsdorf herně trápí. Štěstí ale je na jeho straně a body na druholigové konto spěšně přibývají. „Bohudík nám to štěstíčko přeje. I když nás provází herní krize, tak bodujeme," váží si současného stavu Kotiš. „Jdeme štěstí naproti. Kluci jsou na hřišti zarputilí a nechávají tam úplně všechno. Zápas proti Opavě toho byl jasným důkazem," zdůraznil Porcal.

Druholigový vlak o třiceti vagónech se blíží do konečné stanice a počítat se bude každý bod. „Ten, kdo říká, že nekouká na tabulku, tak pěkně kecá. Pokud hraješ o nějaké umístění, tak to prostě musíš sledovat. Matematickým pohledem je jasné, že my musíme do konce sezóny všechno vyhrát a doufat, že Zlín klopýtne. Pokud se tomu tak nestane, budeme namydlení," přiznal Matěj Kotiš. „Nebudeme si nic nalhávat. Sledujeme všechny týmy, které jsou okolo nás," razantně pravil Porcal, který se v poslední době rozchytal do parádní formy. „Své výkony nekomentuji. Jsem v bráně od toho, abych něco chytil. Kdyby ne, mohl by si tam stoupnout vedoucí týmu Milan Tajnert," mávl rukou kapitán Varnsdorfu.

V dalším kole má rozhodně těžší los zlínský Fastav. Ten cestuje na půdu první Olomouce. Varnsdorf se vydává na dalekou cestu do Třince, kde na něj čeká dvanáctý tým FNL. „Třinec nemá tolik bodů, ale doma jsou hodně silní," varuje Porcal.