„Vlašim neprochází dobrým obdobím. V domácím prostředí ale bude mít o to větší motivaci uspět. Nečeká nás nic lehkého," pokorně říká trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Celek, který trénuje protřelý kouč Vlastimil Petržela, je na vlastním hřišti nevyzpytatelný. Dokázal zde obrat o body Olomouc, ale zároveň remizovat 3:3 s Kolínem. „Jejich zápasy samozřejmě sledujeme. Soupeř hodně točí sestavu, musíme se připravit na jeho nebezpečné hráče. Bude to otázka velké trpělivosti, musíme potrestat sebemenší chyby Vlašimi," má jasno Frťala.

Tomu v posledních zápasech dělá radost Ladislav Martan, který v posledních dvou duelech nastřílel pět branek. „Jsem rád, že je Láďa momentálně schopný se prosadit. Ale je to výsledek dobré práce celého týmu," upozorňuje kouč Varnsdorfu a vzápětí dodává: „Jsem rád, že nám nikdo nevypadl kvůli zranění nebo kartám. Do zápasu jdeme ve stejné síle jako ve středu v duelu proti Mostu."

Podzimní vzájemný duel zvládl lépe Varnsdorf, který doma díky trefám Tvarohy a Landovského zvítězil 2:0. Sobotní utkání druhé nejvyšší fotbalové soutěže začíná ve Vlašimi v 17.30.