Domovský stánek Junioru přitom Děčínu ve dvou předešlých případech žádnou branku nepřinesl. Parta okolo trenéra Pavla Horáčka zavzpomínala na 6. září, kdy na vlastním trávníku přehrála Blšany 7:2. „Bylo to zasloužené vítězství, po dlouhé době jsme byli ve velmi dobré sestavě. Vrátil se do ní například Horáček nebo kapitán Folprecht," pochvaloval si děčínský fotbalový kouč.

Do kabin šel Junior s dvoubrankovým vedením. „První půle byla dobrá, mohli jsme dát více branek. Kluky jsem v kabině nabádal, že rozhodně není vyhráno," vzpomíná Horáček.

Po změně stran ale Spořice dosáhly na trefu naděje a zatlačily domácí. „Soupeř ožil, my jsme vsadili na protiútoky. To nám vyšlo, když jsme se dostali až do vedení 5:1," usmíval se děčínský trenér.

V závěru padly další tři branky, hattrickem se blýskl probuzený děčínský střelec Murdych. „Trochu jsem to prostřídal, na hřiště se dostali další mladíci. Doufám, že se diváci bavili," konstatoval Horáček.

Pro Junior byl předvedený výkon dobrou vzpruhou pro další důležité utkání v Kadani. „Na začátku sezóny jsme hráli s týmy, které jsou na špici přeboru. Navíc kluci dělali velké chyby. Budu se opakovat, ale máme hodně mladý tým, který se vybudoval před úvodem soutěže. Vypadá to, že se více a více sehráváme a já doufám, že v tom teď budeme pokračovat," dodal Pavel Horáček.

Děčín je sice v aktuální tabulce krajského přeboru stále na předposledním místě, ale ve vyrovnaném poli ztrácí třeba na devátý Proboštov pouhé tři body.

FK JUNIOR DĚČÍN - FC SPOŘICE 6:3 (2:0)

Branky: Murdych 3, Šmalcl, Hadrava, Gaher - Škultéty, Eiselt, Šlajchrt. R: P. Černý. ŽK: 1:2. Diváci: 120.

Junior Děčín: Vavrek - Vaníček, Horáček, Michalec (81. Reichlt), Stach - Gaher, Folprecht, Fiala (84. Šmalcl) - Příhonský (62. Hadrava), Murdych, Kroupa.