„Uvědomovali jsme si důležitost zápasu. K záchraně vedly tři body. Dle toho jsme přistoupili k zápasu. Jsme rádi, že se to povedlo a my se zachránili," pravil spokojený stoper Modré Kamil Podolský.

Přitom po prvním poločase domácí vedli pouze 1:0, když Modrá udeřila díky Podolskému ve 44. minutě. Po změně stran pak Jiskra přidala druhou branku a Rumburk odpadl. „.Do druhé branky jsme hráli celkem obstojně, ale triviální chyby v obranné fázi, které někteří hráči neustále opakují, nám vzali naději na přijatelný výsledek. Navíc byl dost přísně vyloučen Pilko a tím se naše sestava rozpadla úplně. Za stavu 3:0 už hráči rezignovali a domácí si zahráli příjemné bago," rezignovaně hodnotil rumburský kouč Josef Rákosník.

Zbytek zápasu se dohrával v domácí režii. „Hosté hrozili hlavně z protiútoků, na začátku druhé půle nás podržel Kratochvíl. Po trefě Fichtnera už to byla naše exhibice. Branek mohlo být i více," měl jasno Podolský.

Rumburk tak zakončil nováčkovský rok poslední příčkou a nejhorší obranou. Ve třiceti zápasech inkasoval 104 gólů! I v posledním duelu měl trenér Rákosník problémy se základní sestavou. „I v posledním zápase museli nastoupit zranění hráči, což není vůbec správně. Vlastně jsme hráli prakticky v devíti," mávl rukou kouč, který v Rumburku po této sezóně končí. „Sestoupilo se zaslouženě, těch příčin bylo opravdu hodně. Já u mužstva končím, ale vydržel jsem to u týmu tři a půl roku, zejména poslední půlrok byl velice obtížný. Myslím si, že se každému v Rumburku můžu podívat do očí," dodal Rákosník.

Jiskra Modrá - FK Rumburk 7:0 (1:0)

Branky: Podolský 2 (1 z PK), Veselý, Fichtner, Žák, Sýkora, Šotola. Rozhodčí: P. Černý. ŽK: 1:2. ČK: Pilko (R). Diváci: 60.

Modrá: Kratochvíl - Štěrba, Podolský, Fejfar, Forman - Fišer, A. Čapek, Žák, Veselý - Fichtner (75. Šotola), Malec (70. Sýkora).

Rumburk: Dvořák - Trégr, Pokorný, Zima, Stankovič - Havel, Pilko, Šott, Michalína - Šebora, Chlada.