„Udělali jsme několik změn v rozestavení. A myslím si, že to pomohlo," prozradil moderský kouč Josef Rákosník. Co se na hřišti změnilo? Na stopera šel Martin Fejfar, na kraj obrany zase mladý Mayerhofer. Ve středu zálohy se zase objevil Tomáš Fejfar a Podolský. „Domácí přitom začali aktivně, Matějka byl ale pozorný. Pak jsme přebrali iniciativu, byly tam i šance. Buď jsme ale narazili na dobře chytajícího brankáře, nebo branku vůbec netrefili," pokračoval Rákosník.

První poločas rozsekla 35. minuta, kdy se po pěkné kombinaci prosadil Štorc. „Herně jsme v prvním poločase drželi s Modrou krok. Ale vyloženou šanci jsme vlastně ani neměli," přiznal domácí trenér Václav Řezníček.

I druhé dějství začaly aktivněji Libochovice. Ale ve finální fázi byly jalové. Hostům dodal klid v 62. minutě Fichtner, který se prosadil díky tečované střele. „Pak jsme hru naprosto ovládali," zdůraznil Rákosník.

Výhru Modré ještě podtrhl hlavou Podolský a v závěru po pěkné kombinaci Mayerhofer, který si připsal premiérovou trefu v dresu Modré. „Byl to velmi dobrý kolektivní výkon, hráli jsme dobře kombinačně a vzadu zodpovědně. Dobře hrála obrana v čele s brankářem. Jen ta koncovka nás pořád trápí, jinak by byl výsledek ještě o dost vyšší," dodal Rákosník. „Modrá vyhrála zaslouženě. Ale myslím, že na krajský přebor to stačit nebude," uzavřel vše libochovický kouč Řezníček.

FK Libochovice – Jiskra Modrá 0:4 (0:1)

B: Štorc, Fichtner, Podolský, Mayerhofer. R: Průša. ŽK: 4:2. Diváci: 80.

Modrá: Matějka – Bičák, Tesařík, M. Fejfar (83. Michalec), Mayerhofer – Makarov (72. Šotola), T. Fejfar, Podolský, Štěrba (76. Sýkora) – Štorc, Fichtner