Jiskra navíc potřetí v řadě vyšla střelecky naprázdno. Poslední jarní gól vstřelil 11. března ve 43. minutě Lukáš Čisár, který tehdy zvyšoval proti Kadani na 2:0. Od té doby utrum, Modrá se neradovala přes pět hodin!

„Pořád se potýkáme s nepřesnou finální fází a pak si nejsme schopni vypracovat více brankových příležitostí,“ připustil po posledním zápase trenér Josef Rákosník.

Zmar v koncovce dokumentoval ve druhém poločase mladý záložník Mayerhofer. „Mohl vyrovnat na 1:1, to byla obrovská šance. Přímo obří,“ litoval Rákosník.

„Porážka mě mrzí, nebyli jsme horším týmem, ve druhé půli jsme byli aktivnější. Ale sami dostáváme branky po hloupých chybách,“ připustil. „Zlaté tři body, ale výkon daleko za očekáváním. Z naší strany to bylo zbytečně ustrašené, hře samozřejmě nepomohl ani nerovný terén, ale i tak jsme si vytvořili dost šancí na to, abychom vyhráli mnohem výraznějším rozdílem. Je vidět, že bez Brandejse jsme v útoku poloviční," hodnotil utkání kouč Štětí Karel Zuna.

Modré navíc nesvědčí nucené změny v sestavě. Týmu musel vypomoct útočník Přibyl. V dalších zápasech už by neměli být k dispozici Klínský s Diveckým. „Pár hráčů má na lepší výkony. Pokud to prodáme v dalších zápasech, přijdou lepší výsledky,“ dodal.

SK Štětí - Jiskra Modrá 2:0 (1:0)

Branky: 40. a 90.+1 Rejman. R: Horák. ŽK: 0:2. Diváci: 150.

Modrá: Matějka - Bičák, Tesařík, M. Fejfar, Veselý - Mayerhofer - Klínský, Čapek, T. Fejfar, Čisár - Divecký.