Jiskra zahájila tradičně přípravu později než ostatní. Ve dvou přípravných zápasech remizovala se Srbicemi 1:1 a porazila Českou Kamenici 4:0.

„Do Děčína se vrátil Demčenko, s nímž odešly i pravidelné góly. Skončil také Forman. Martin Fejfar je bohužel dlouhodobě nemocný a Fichtner zraněný," smutně říká stoper Modré Kamil Podolský. „Na hostování z Libouchce máme Jirku Nováka. Do útoku je tu mladý Malec z Ústí a také stoper Srba, který přichází z dorostu FK Teplice," poodhalil seznam příchodů vedoucí klubu Ladislav Michalec.

Dostat se rychle do klidného středu tabulky a vyhnout se bojům o záchranu. To je hlavní cíl Modré. „Hned první zápas s Blšany nám napoví. Bylo by dobré na začátku bodovat a dostat se do klidu. Vždy se tady sázelo hlavně na bojovnost. S tím chceme pokračovat i na jaře," má jasno Podolský.

„Blšany prý posilovaly, nebude to lehké. Výkon, jaký jsme podali proti Kamenici, stačit nebude," tvrdí Michalec. Na poslední vzájemný zápas Jiskra nevzpomíná v nejlepším. Na hřišti Chmelu prohrála, a navíc přišla o tři vyloučené. „Já a Fichtner jsme dostali milost. Trest zůstal Žákovi a také Demčenkovi," prozradil Podolský, který dodává: „Chceme vyhrát a dobře odstartovat jaro."

Zápas Modrá Blšany se hraje v neděli od 14.30.