„Myslím, že to je zasloužená výhra. Podržela nás skoro bezchybná defenzivní činnost celého mužstva," pochvaloval si trenér Josef Rákosník.
Úvod ale patřil Bílině. Ta měla více ze hry, ale v jediné šanci naštěstí hostující hráč selhal. Do vedení mohl dostat Jiskru Podolský, domácí stoper však zahodil pokutový kop. Za dvě minuty pak ale Žák parádně vysunul Veselého, který překonal Pohla.

Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu. Modrá pozorně bránila, Bílina více držela míč, ale do velké šance se nedostala. Na druhé straně naopak Pohl vychytal navrátilce Matěje Čapka. V nastaveném čase si Podolský zlepšil renomé, když tentokráte proměnil další penaltu.

„Rozhodně nezvítězil lepší tým, ale tak to někdy ve fotbale prostě je. Frustrace a bezmoc našich hráčů myslím byla zcela pochopitelná. Rozhodčí utkání vůbec nezvládli a byli jednoznačně hlavními aktéry utkání. Na druhé straně si musíme přiznat, že hráči Modré utkání do vítězného konce dovedli velice zkušeně," pravil smutný prezident FK Bílina Petr Procházka.

„Nejsme zatím mužstvo, které bude někoho přehrávat kombinační hrou. Musíme vycházet z dobré defenzívy a to se dnes podařilo. Teď nás čeká velmi silný celek Modlan. Výhra nad Bílinou nám tak dodala trochu klidu před dalším těžkým zápasem," dodal Rákosník.

Jiskra Modrá – FK Bílina 2:0 (1:0)

Branky: 40. Veselý, 93. Podolský (PK). R: Fencl. ŽK: Podolský, Kudrna, Štěrba, A. Čapek – Bečvařík, Kotěšovský, Karel, Baláž, Mergl. Diváci: 110.

Modrá: Kratochvíl – Fišer, Podolský, Pazdera, Štěrba – Veselý, A. Čapek, Žák, Kudrna – M. Čapek (93. Šotola), Sýkora (85. Matys).