„Bohužel jsme opět museli improvizovat v sestavě. Chyběli nám zranění Matěj Čapek a Novák, nemoc do zápasu nepustila Fišera. Nastoupit tak musel Beránek, který dva roky nehrál kvůli zranění kolene. Jenže po hodině hry právě díky kolenu musel střídat. Snad to nebude vážné," smutně načal hodnocení zápasu stoper Modré Kamil Podolský.

Prvních dvacet minut byly lepší Modlany, které se podle domácích dostaly do vedení z diskutabilní penalty. „Podle mě to vůbec nebylo na pokutový kop," zlobil se Podolský. Po inkasované brance se Jiskra zvedla. A přišly i šance. Trestný kop Fichtnera jen těsně minul šibenice. Hlavička Struhy šla těsně nad. „Deset minut před poločasem pak z voleje srovnal Malec," podotkl domácí obránce.

Jenže druhá půle opět patřila Baníku, vedení mu vrátil parádní ranou Doležal. „Modlany hrozily ze standardních situací. A po jedné z nich se míč v závaru před brankou nešťastně odrazil od Štěrby za bezmocného Kratochvíla," smutnil Podolský.

Čtyři minuty před koncem, po akci Antonína Čapka, vykřesal Šotola střelou do odkryté svatyně domácím naději. „Hosté šli navíc po zkratu Korduleho do deseti. Měli jsme drtivý tlak, Modlany to ale bohužel ukopaly," podotkl stoper Jiskry, který závěrem dodal: „Celkově to byl docela ostrý zápas. Hodně se bojovalo, bylo tam několik zákroků na červenou. Teď prostě musíme něco urvat v Horním Jiřetíně. Týmy, které jsou v tabulce pod námi, se nebezpečně přibližují."

Modlany se naopak vyšvihly na třetí flek. „Jsme spokojeni s výkonem i bodovým ziskem. Jen nás mrzí zkrat Korduleho," říkal asistent trenéra Josef Hrneček.

Jiskra Modrá – Baník Modlany 2:3 (1:1)

Branky: Malec, Šotola – Doležal 2 (1 z PK), Džuban. Rozhodčí: Fencl. ŽK: 4:3. ČK: Kordule (Modlany). Diváci: 60.

Modrá: Kratochvíl – Struha, Beránek (65. Šotola), Podolský, Štěrba – Sýkora, T. Čapek, Žák, Veselý – Malec, Fichtner.