„Do sestavy se vrátili oba stopeři Čapek s Folprechtem, v brance nastoupil Vosecký, který jinak nastupuje v rámci střídavého startu v Jílovém. Ale ani tyto změny k ničemu nevedly," posteskl si vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

Přitom děčínští fotbalisté začali dobře, krásnou střelou do šibenice se prezentoval Murdych. Jenže za necelou půl hodinku už domácí Baník vedl 4:1, Vosecký přitom dvakrát chyboval. Hlavně u čtvrté branky, kdy ho Záveský překonal střelou ze středového kruhu! „Nebyl to můj první gól z takové dálky. Jsem rád, že jsem konečně divákům potvrdil pověst kanonýra," smál se domácí snajpr. Poločasový výsledek upravil povedenou ranou z dvaceti metrů Vlasák.

Po změně stran se hosté dostali do mírného tlaku, definitivně je zlomila 69. minuta a pátá domácí trefa. „Vyměnili jsme osm hráčů, jsme úplně
v rozkladu," povzdechl si náhradní brankář Děčína Marek Smutný. Pak přišly další děčínské pohromy – vyloučení Horáčka, dva pokutové kopy
a opět osmibrankový příděl.

Junior tak v tabulce klesá, je až čtrnáctý. Po deseti kolech navíc inkasoval neuvěřitelných 43 gólů.

BANÍK MODLANY - JUNIOR DĚČÍN 8:2 (4:2)

Branky: Záveský 6 (2 z PK), T. Vavrinec, Kuncl – Murdych, Vlasák. R: Krejcar. ŽK: 4:4. ČK: Horáček (Děčín). Diváci: 110.

FK Junior: Vosecký – Horáček, Čapek (87. Doubek), Folprecht (61. Tyl), Pařízek – Kolář (78. Hadrava), Gaher, Vlasák, Doksanský – Murdych (82. Šmalcl), Příhonský.

MLÁDEŽ FK JUNIOR DĚČÍN:

V souboji o první místo ve svých soutěžích slavila vítězství kategorie U 19
a v okresním přeboru také kategorie U 12.
U 19: FK Junior Děčín – FK Litvínov 3:2 (0:0) B: Hadrava 2, Reichelt
U 15: Košťany – Junior Děčín 1:7 (0:3) B: Šmalcl 2, Fiedler 2, Ridl 2, Němec.
U 13: Košťany – Junior Děčín 1:10 (1:4) B: Sejk 3, Dostál 3, Carva 2, Češpiva, Kočka.
U 12: Junior Děčín – Modrá 8:1 (6:1) B: Kočka 3, Sejk, Podlaha, Krejsa, Lehký, Kava.