Ve druholigovém klubu FK Varnsdorf je ale klid a nikdo si žádný skandál ani nepřipouští.

„My tu žádný problém nemáme, všichni hráči na trénink přišli a všechno je v pořádku," řekl Děčínskému deníku ve čtvrtek ředitel klubu  Vlastimil Gabriel.

Šéf druholigového celku zatím nechce z celé kauzy vyvozovat zbytečné závěry. „Abych pravdu řekl, dnes jsem ani neměl čas to sledovat. Zatím jsou to jen spekulace, vše se musí hlavně vyšetřit. Každou chvilku se objeví 
v tisku něco nového. Není to tady bohužel poprvé. Samozřejmě budu rád, když pak budou praví viníci potrestáni. Ale pro sport jako takový to bude další morová rána. Už při minulé aféře, kdy se jednalo 
o asijské sázení, se toho u nás napsalo jen pár řádek a na severu Evropy z toho byl velký skandál. Těžko říci, kdo v tom má prsty tentokrát," shrnul Gabriel své dosavadní dojmy.

Varnsdorf žádný problém neregistruje, všechno je v pořádku. „Všechno je v pohodě. Určitě se u nás neděje to, co s hráči v Roudnici. Modlím se ale, aby se u nás takový zmetek, který by sázel, neobjevil. To bych snad zvažoval, že s fotbalem skončím," přiznal ředitel varnsdorfského klubu.

Bude mít celá aféra dopad například na Fotbalovou národní ligu, ve které Varnsdorf již čtvrtou sezónu působí? „Co jsem zaslechl, tak by se ta aféra měla týkat zápasů minulých sezón. Celkově to je ale velmi nepříjemné a prostředí fotbalu se zase zhorší," dodal.

V době finanční krize se peníze do sportu dostávají velmi těžko. A tohle by mohla být další rána, to si uvědomuje 
i Vlastimil Gabriel. „Pokud se to potvrdí, na sto procent to ovlivní sponzory. Čím dříve se vše vyřeší a uzavře, tím lépe," myslí si.

Hodně se také mluví o FK Teplice. Právě z tohoto klubu jsou ve Varnsdorfu na hostování dva hráči – Jan Filip a David Šraga. „Abych se o tom s těmito hráči bavil? Vůbec, žádná taková atmosféra u nás není," tvrdí trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala, který se k ostatním severočeským klubům nechce vyjadřovat. „Jestli se něco prokáže, tak důsledky by měl nést hlavně ten klub, kterého se to bude týkat. Je dobře, že se něco začalo dít a doufám, že budou potrestaní ti, kteří mají tak nekalé úmysly," doplnil.