Řezuz Děčín – Č. Lípa

0:0 na PK 4:5

Favoritem byl před utkáním hostující tým, který v nadcházející sezoně bude hrát ČFL a který obě vzájemná měření sil v uplynulém ročníku divizní skupiny B vyhrál. V utkání samotném pak měl Arsenal mírnou herní i územní převahu, ovšem daleko nebezpečnější byli domácí.

Prvních dvacet minut se hrálo za nepříjemného deště a k vidění na hřišti prakticky nic nebylo. Další minuty pak patřily především domácímu Runtovi. Ten nejprve ve 20. minutě prověřil tvrdou střelou z trestného kopu ze strany pozornost českolipského brankáře a o šest minut později mířil těsně nad branku Arsenalu. Obrovskou možnost otevřít skóre pak měl ve 28. minutě. To byl faulován Novák ve vápně a řezníci kopali penaltu. Jenže brankář hostů ji právě Runtovi bravurně vyrazil. Pak už se opět na hřišti do konce první půle více méně nic významného neudálo.

Po obrátce se zprvu zdálo, že hosté přece jen ukáží svou kvalitu a děčínský brankář Chodura musel dvakrát ukázat své umění.

Jenže největší možnost této části hry měli opět domácí. Po rychlém výpadu a ideální přihrávce Demčenka netrefil Dvořák úplně prázdnou branku, ale jen její tyč. Rozhodnout v normální hrací době mohl nakonec i českolipský Kubeš, v 76. minutě ale trefil jen břevno. Branky se tak diváci nedočkali a na řadu přišly penalty.

První začínali domácí a Jirchář dal, za hosty vyrovnal Silný. Ve druhé sérii byli úspěšní Runt i Šimáček. Pak si postavil míč děčínský Žák, jeho první pokus zneškodnil brankář, rozhodčí ale nařídil penaltu opakovat a Žák tentokrát přestřelil. Dále pak již všichni pokutové kopy dali. Za domácí to byli Demčenko a Novák, za hosty z České Lípy Novotný, Finklář a Opočenský.

„Je to nesmírná škoda, byli jsme těsně před cílem ale nedojeli jsme. Zápas to byl rozhodně velice kvalitní a odehráli jsme ho se ctí. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že jsme ho měli vyhrát v normální době. Byli jsme nebezpečnější a měli více šancí. Kluky musím pochválit, opravdu odehráli výborné utkání, Ještě jednou škoda, ale fotbal bývá někdy hodně krutý,“ posteskl si trenér děčínského týmu V. Vašák.

ŽK 0:2. 250 diváků, řídl Schröter.

Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Novák, Krejčík – Mataj, Žák, Čonka, Žáček – Runt – Dvořák, Demčenko.