Na levé straně obrany si na něj jen tak někdo nepřišel, navíc vystřelil jedinou brankou svému týmu cenné tři body. „Ještě štěstí, že jsem ten gól dal,” radoval se šťastný střelec.

Branka byla tak trochu šťastná, můžete ji více popsat?
V pátek jsme cvičili rohové kopy, věděli jsme, že Třinec je ve standardních situacích špatný. Zahrálo se to na zadní tyč, tam to perfektně vrátil Jirka Stehlík. Brankáři to pak vypadlo, já to nějak vyšťoural a šťastně doklepl do prázdné branky. Byl to navíc moje první podzimní trefa.

Oslavili jste teprve druhou výhru na domácím trávníku. Jak ji hodnotíte?
Věděli jsme, že se dlouho nevyhrálo. Nebyl to tlak, ale chtěli jsme potěšit diváky v posledním domácím utkání na podzim. Začali jsme aktivně, škoda že nepadly další branky, šance na to byly. V závěru měl Třinec vpředu tři vysoké útočníky a jen nakopával. Bylo to těžké, ale vše jsme naštěstí ubránili, bylo to hodně bojovné utkání.

Jak byste ohodnotil právě skončený druholigový podzim?
Spíše průměr, mrzí nás, že doma se poztrácelo zbytečně moc bodů.

Čím to, že se tak dlouho čekalo na vítězství pod vedením trenéra Zdenka Frťaly?
To je těžké říci. Hned v prvním utkání jsme to tady měli dobře rozehrané proti Střížkovu, v utkání proti Sezimovu Ústí se už vedlo 2:0 a stejně z toho byla jen remíza. Nějak nám to prostě uteklo. Rozhodně to nebylo způsobené změnou trenéra. Spíše jsme podlehli dojmu vedení a ve druhých poločasech se zbytečně zatáhli a soupeř nás za naši pasivitu většinou dokázal potrestat.

Zmínil jste změnu trenéra, jaký je tedy rozdíl mezi Alešem Křečkem a Zdenko Frťalou?
Velké rozdíly nevidíme, my se snažíme hrát stále stejným stylem. Ale samozřejmě jsou to odlišné typy. S panem Křečkem se hodně pracovalo na taktice. Nyní před zápasem nacvičíme tak dvě, nebo tři situace. Trenér Frťala nám hodně věcí ukazuje přímo na hřišti. Na tento způsob trénování si rozhodně nikdo nestěžuje.

V loňské podzimní části jste jako nováček soutěže doma dlouho drželi neporazitelnost. Čím to, že letos se v Kotlině tolik nedaří?
Je pravda, že z toho byla taková nedobytná tvrz. Těžko říci, kde hledat příčiny našich domácích ztrát. Měli jsme tu hodně dobře rozehraných utkání a zbytečně tak přišli o šest bodů, které by nás posunuly do klidného středu tabulky.

S jakým cílem tedy budete vstupovat do jarní části druhé fotbalové ligy?
Nyní budeme tak dva až tři měsíce tvrdě trénovat. Rádi bychom se samozřejmě posunuli do klidného středu tabulky. Je to letos opět hrozně moc vyrovnané, vlastně každý může ve druhé lize porazit každého. Není velkého favorita, snad jen Ústí nad Labem, které nyní odskočilo na prvním místě na šest bodů. Musíme zachytit začátek jarní části, ne jako tomu bylo v minulém roce. Důležité budou první tři zápasy. Rozhodně se nikoho nebojíme a do utkání půjdeme s cílem každého porazit.

V utkání proti Třinci jste nedotáhli do konce mnoho slibných protiútoků a to vás stálo klid…
Je to velká škoda, měli jsme tam hodně zajímavých situací. Kdybychom přidali další branku, byli bychom ve větším klidu. Byla to někdy přílišná zbrklost.