Do Bíliny odjeli svěřenci Josefa Rákosníka s osmi kmenovými hráči. „Museli jsme využít všech přestupových možností,“ rezignovaně pravil kouč Modré. Jeho tým padl v Bílině 0:3. Brankář Matějka navíc chytil domácím dvě penalty!

Tým z Děčínska vůbec nezachytil první poločas. Bílina byla na umělé trávě aktivnější a brzy zlomila bezbrankový stav. „Udělali jsme chybu v rozehrávce, kterou rychle potrestal kanonýr Tůma. Ten samý hráč se pak trefil po půl hodině hry,“ posteskl si Rákosník.

Dvě minuty před koncem poločasu prostřelil Matějku Hromádko. A o osudu zápasu bylo rozhodnuto. „A to chvilku předtím ještě Matějka zlikvidoval domácím penaltu,“ připomněl.

Hosté pak udělali změny v rozestavení sestavy a hra se vyrovnala. „Bílina se zatáhla do bloku a čekala na brejky. Šance byly na obou stranách, ale další branka nepřišla. I díky Matějkovi, který domácím chytil další penaltu,“ podotkl.

Modrá je tak čtrnáctá a nadále je v pásmu, které zavání sestupem. „Domácí naše chyby potrestali, a i když jsme sestavu ve druhé půli trochu zpřeházeli a hru zlepšili, tak si to domácí chytře dohráli. Já jen doufám, že se dají chybějící hráči zdravotně do pořádku nebo ještě přivedeme nějaké hráče. Jinak budeme mít opravdu velký problém,“ má jasno Rákosník.

FK Bílina – Jiskra Modrá 3:0 (3:0)

Branky: 12. a 32. Tůma, 43. Hromádko. R: Kuriljak. ŽK: 1:3. Diváci: 50.

Modrá: Matějka – Bičák, Tesařík, T. Fejfar, Karlík – Klínský, Mayerhofer, Čisár, Müller (46. Šotola) – Maier (70. Kosejk), Přibyl.