Nový Bor je nováčkem v divizi, Varnsdorf je tak jasným favoritem na postup do dalšího kola. Navíc ho hřeje poslední přípravný zápas, kdy vyhrál 2:1 v Jablonci nad ligovým Baumitem. „Pro nás to bylo velmi povzbudivé a cenné vítězství," prohlásil Ladislav Martan, útoční záložník Varnsdorfu, který v Jablonci vstřelil vítěznou branku.

V prvním kole poháru se představí také divizní SK Stap Tratec Vilémov. Ten hraje v neděli 29. července od 11.00 v Litvínově (krajský přebor).

Láďo, v posledním přípravném utkání jste si z Jablonce přivezli překvapivou výhru 2:1. Jak byste tento zápas s odstupem času hodnotil?
Zápas jsme moc dobře nezačali, když jsme inkasovali už v páté minutě. Ale dokázali jsme se vzchopit a postupem času jsme začali být lepší, z čehož pramenily i naše dvě branky. Druhý poločas se hrál už spíše vyrovnaný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Pro nás je to velice povzbuzující a cenné vítězství.

Dá se říci, že se vám v přípravě daří herně spíše proti ligovým celkům, zatímco proti slabším týmům to trochu vázne. Proč tomu tak je?
Něco na tom asi pravdy bude, už jsme se o tom s klukama v kabině taky bavili. Nemyslí si, že by to bylo tím, že se nedokážeme dostatečně namotivovat na papírově slabší soupeře. Asi nám spíše vyhovuje, když nemusíme udávat tempo zápasu, i když v některých fázích s ligovými soupeři se nám to i dařilo.

Jak se vám zatím líbí letní příprava a jak probíhá?
Příprava zatím probíhá bez problémů, jedinou stinnou stránkou jsou zranění Porcala a Kotiše, který nám bude v naší hře po dobu absence určitě citelně chybět. Co se týče přípravných zápasů, tak kromě té remízy s teplickou juniorkou a vysoké prohře na Slavii, i když výsledek průběhu zápasu určitě neodpovídá. se nemáme za co stydět. Samozřejmě je ale stále co zlepšovat.

Do týmu přišli noví hráči. Jak do vaší party zapadli?
Tady ve Varnsdorfu je skvělá parta a nemyslím si, že by měl někdo problém tu zapadnout. A kdyby se tu jen přece někdo takový objevil, tak by mu to ti starší hráči asi vysvětlili.

Start II. ligy se nezadržitelně blíží. Vy začínáte 5. srpna na domácí půdě proti Ústí nad Labem. Je v kabině cítit nervozita, nebo očekávání z prvního mistrovského utkání?
Lepšího soupeře v prvním kole jsme si asi přát nemohli, i když si myslím, že Ústí nebude mít takovou sílu a kvalitu jako v minulé sezoně, ale nechme se překvapit. My se chceme na tenhle zápas co nejlépe připravit a získat doma tři body, i když to nebude vůbec lehké utkání.

Teď vás ale ještě čeká první kolo českého poháru, kdy jedete do Nového Boru. Jste favorité, takže berete určitě jen výhru, že?
Myslím si, že bychom Nový Bor podcenit určitě neměli, všichni dobře víme o čem jsou tyhle pohárové zápasy a že se nám budou chtít domácí vyrovnat každopádně v bojovnosti a agresivitě. Měli bychom co nejdříve vstřelit branku, protože čím déle s námi budou držet nadějný výsledek, tím více budou kousat a cítit šanci nás porazit.