Našli střelce. Fotbalisté Varnsdorfu po podzimním trápení procitli, a mohli se spolehnout na svého kanonýra Ladislava Martana, který dal jedenáct branek.

Vraťme se k poslednímu utkání s Karvinou, jaké bylo?

Byl to vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, zápasu by podle mého určitě slušela remíza, ale Karviná chvíli před koncem strhla vedení po rohovém kopu na svou stranu, kde jsme neuhlídali zkušeného Zbyňka Pospěcha.

Dal jste jedenáctou branku a stal jste se nejlepším klubovým střelcem. To potěší, že?

Vzhledem k tomu, že jsem byl půlku podzimu zraněný, tak bych asi lhal, kdybych řekl, že nejsem rád za to, že se mi podařilo nastřílet tolik branek. Byla to moje nejúspěšnější sezona, co se týče přesných zásahů, ale bez svých spoluhráčů bych to nedokázal.

Nakonec jste zakončili na devátém místě. Jak hodnotíte uplynulý ročník?

Sezonu bych rozdělil na dvě části. Ta podzimní nám zkrátka nevyšla. Měli jsme spoustu zraněných hráčů základní sestavy. Jarní část jsme vzali úplně za jiný konec, vhodně se doplnil kádr a dařilo se nám sbírat body i z venkovních utkání, což byl oproti podzimu zásadní rozdíl a vyšlo nám to.

Takže jaro bylo jasně úspěšným obdobím?

Po tom zpackaném podzimu je to úspěch, protože prvořadý cíl byla především záchrana.

Přáli byste si v kabině, aby trenér Veselý zůstal?

Kabina je s trenérem spokojena, je hodně komunikativní, což je u trenérů výborná věc. Myslím si, že není nejmenší důvod, aby trenér nepokračoval i v další sezoně a co mám informace, tak by tomu tak i mělo být.

Neregistrujete zájem o svou osobu z jiných klubů?

Je pravda, že nějaké nabídky mám, ale je to všechno zatím v počátečním stadiu. Nějaké změně a posunu v kariéře bych se určitě nebránil, i když jsem ve Varnsdorfu spokojený, ale nebudu předbíhat, napoví následující týdny.

Jak se těšíte na dovolenou a kde a jak ji budete trávit?

Pauza přijde vhod, ale trenér už nám hlásil, že přijdou tréninkové plány, které bychom měli o volnu dodržovat. Po návratu se ukáže, jak se každý v letní pauze udržoval. Já vyrážím s přítelkyní na dovolenou na Blízký východ do Spojených arabských emirátů, kde se budu snažit na týden fotbal úplně vypustit z hlavy a odpočinout si.