Vilémov opět pozměnil základní sestavu. „Věděli jsme, že to tu bude těžké, ale s takovou nadílkou jsme nepočítali. Chyběli nám hlavně hlavičkáři, jmenovitě Šmalcl, Vavroušek, Jirchář, Buryánek a nebo Winzig," povzdechl si manažer Vilémova Libor Sklenář. Na stopera tak musel útočník Dvořák, v útoku naopak hrál nedoléčený Petr Kurel starší.

Přesto v prvním poločase držel Vilémov s domácím celkem krok. Dvakrát vystrašil domácího brankáře Matejov, na druhé straně spálil obrovskou šanci Šisler. V 28. minutě přišel šok. Střelu Matejova brankář vyrazil jen před sebe a Kurel poslal míč pohodlně do prázdné branky – 0:1. „Vzápětí mohl přidat druhou branku Özbey, ale čisté šance se zalekl," posteskl si Sklenář. Jirny ale do poločasu výsledek otočily.

„Nejprve si v 35. minutě naskočil na rohový kop stoper Obermajer a vyrovnal. A několik sekund před koncem prvního dějství přehodil Loose Kincl a domácí vedli. Jinak byla první půle vyrovnaná. Domácí se prosazovali po standardních situacích," zklamaně pravil Sklenář.

Jako uragán vlétli domácí fotbalisté do druhého dějství. „Začátek jsme vůbec nezachytili," hlesl vilémovský funkcionář. Svou vlastní show rozjel zkušený matador Marek Kincl. Od 52. do 60. minuty rozjel svůj brankostroj a nasázel Vilémovu tři branky. „Nejprve se Kincl prosadil hlavou po rohových kopech. Pátou branku přidal Koníčkem a bylo to už 5:1," kroutil hlavou Sklenář. Navíc o čtyři minuty později Kincl přiťukl hlavou míč Jandzikovi a nešťastný Loos inkasoval pošesté.

Domácího gólmana ještě prověřil Hyka,  Jirny přesto vyhrály zaslouženě 6:1. „Museli jsme příliš improvizovat v sestavě a po dlouhé odmlce musel nastoupit i zcela nedoléčený Kurel, stejně jako Dvořák, který nedoléčen putoval co by nejlepší hostující střelec na post stopera. Chvílemi se hrál pohledný fotbal bez zbytečných faulů a to se divákům muselo líbit. Bohužel klíčový hráč domácích – dvoumetrový Kincl měl tentokrát příliš snadnou úlohu, neboť nikdo z našich hráčů jej nedokázal ubránit, zvláště při standardních situacích před brankou," dodal Sklenář.

Vilémov tak klesl na sedmou příčku s pětibodovým odstupem na třetí místo. Nyní hraje doma 19. května od 17.00 se Sokolem Brozany.

VIKTORIE JIRNY - SK STAP TRATEC VILÉMOV 6:1 (2:1)

Branky: 45., 52., 56., a 60. Kincl, 35. Obermajer, 64. Jandzik – 28. Kurel. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Vilémov: Loos – Hyka, Dvořák, Čuda, Zadina – Dobeš, Matejov, Očipka, Kopřiva – Kurel st. (68. Kurel ml.), Özbey (64. Zelinger).