Nula. Taková číslovka zůstala svítit na světelné tabuli u kolonky „HOSTÉ".  Varnsdorf ve své jarní premiéře v rámci Fotbalové národní ligy prohrál v Českých Budějovicích 0:1. A právě Dynamo ho vystřídalo na třetím místě tabulky.

Hosté, do jejichž sestavy se vešel jak navrátilec Martan, tak jablonecká posila Jurča, začali aktivněji. Z první trefy se však radovalo Dynamo. Hurka si v 9. minutě pohrál s obráncem a přízemním centrem oslovil Klesu. Ten byl u míče dříve než stoper hostí a bez přípravy prostřelil Fendricha. Za Varnsdorf mohl odpovědět Kotiš. Jeho střelu vyrazil Křížek na rohový kop. A o minutu později Tvarohův centr odvrátili domácí pouze ke Zbrožkovi, jehož střílený centr olízl horní tyčku branky Dynama.

Severočeši sice drželi více kulatý nesmysl na kopačkách, chyběla jim ale větší přesnost. I proto šlo do kabin spokojenější Dynamo. To sice nebylo lepším celkem, přesto si odneslo po prvním dějství těsný náskok.

Do druhé půle vstoupili domácí jako vyměnění. Byli aktivnější a dostali Varnsdorf pod tlak. V 51. minutě Klesa našel za obranou Linharta, ten však z dobré pozice hostující svatyni přestřelil. Na hřišti se neodehrávala žádná parádní podívaná, domácí však drželi Varnsdorf na uzdě a Křížek tak nemusel řešit žádnou složitou situaci.

Nejblíže vyrovnání byl Mikinič. Slovenský záložník osm minut před koncem v dobré pozici selhal. Zbytek utkání už si Dynamo hubený náskok pohlídalo, přeskočilo Varnsdorf a před víkendovým programem se vyhouplo na bronzovou pozici.

„Naší hře chyběla jenom branka, jinak klukům nemám co vytknout. Utkání jsme zvládli velice dobře, byli jsme převážně lepším týmem. Ale bez gólů se nevyhrává," měl jasno varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

Kvalitu Varnsdorfu ocenil 
i trenér Dynama Luboš Urban. „Varnsdorf je velmi dobrý tým, a to se na hřišti ukázalo. Z mého pohledu jsme odehráli dobrých dvacet, možná třiadvacet minut. Chtěli jsme napadat soupeřovu rozehrávku, a to se nám při jediné brance vyplatilo," pochvaloval si českobudějovický trenér.

Lodivod Varnsdorfu byl spokojený s herním projevem svého týmu a věří, že první jarní výhra na sebe nenechá dlouho čekat.  „Před kluky smekám, protože zápas odehráli opravdu dobře. Byli jsme si vědomi, jak je pro domácí důležité, vstoupit dobře do sezony, což se podepsalo na jejich hře. Byli svázaní a nedařilo se jim. Jsem přesvědčený, že když takhle budeme hrát dál, budeme se pohybovat 
v horních patrech tabulky. Kluci se fotbalem baví, a to je pro nás prioritou," zdůraznil Frťala.

Domácí brali tři body všemi deseti. „První půle nebyla dobrá, ve druhé se to zlepšilo. V závěru jsme pak hráli přísně na udržení výsledku. Samozřejmě víme, že to nebylo optimální, to každý viděl. Přesto si výsledku cením," dodal Urban.

DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE - FK VARNSDORF 1:0 (1:0)

Branka: 9. Klesa. ŽK: Klesa, Kalod - Jakobovský. R: Ochotnický – Moláček, Černý. Diváci: 2155.

FK Varnsdorf: Fendrich – Tvaroha (71. Mach), Kouřil, Zbrožek, Jakobovský – Mikinič (86. Zieris), Kotiš, Jurča (55. Halbich), Breite – Schubert – Martan