„Ani jeden zápas na jaře jsme nehráli kompletní. Nejinak tomu bylo i v Litvínově. Tonda Čapek byl v práci, Fichtner na sálovce. Matěj Čapek je stále zraněn a Novák hrál ve stejném čase za Libouchec," posteskl si moderský stoper Kamil Podolský.

Ke smůle Jiskry udeřil Litvínov po půl minutě hry. „Nejprve domácí nastřelili břevno a pak snad na čtvrtý pokus propasíroval míč do sítě Ko-cúr," mrzelo Podolského.

Od té doby se hra kupodivu vyrovnala, Modrá se nebála hrát fotbal a neuchýlila se pouze k odkopávání míčů. „Bohužel, naše šance končily před vápnem. Nutno dodat, že Litvínov na tom byl stejně. Kratochvíl se zapotil po půl hodině hry, ale nakonec si se střelou z úhlu poradil," pokračoval hostující obránce.

Do druhého poločasu vstoupil Litvínov daleko aktivněji a do konce zápasů se Modrá dostala pod tlak. „Brzy přišla i druhá trefa, kdy střela byla tečována do protipohybu našeho brankáře. Od té doby nás zamkli a dalším gólům zabránil skvěle chytající Kratochvíl," chmurně pokračoval Podolský.

Jedinou vyloženou šanci Modré zahodil Fišer, když jeho povedenou střelu zneškodnil domácí gólman.

„Škoda absencí, mohli jsme Litvínov více potrápit. Ale mají mladý a velmi kvalitní kádr. Teď nás čekají Spořice, kde se bude hrát o šest bodů," dodal Podolský.

FK Litvínov - Jiskra Modrá 2:0 (1:0)

Branky: Kocúr, Macko. R: Karmann. ŽK: 3:3. Diváci: 80.

Modrá: Kratochvíl - Struha, Podolský, Veselý, Forman - Sýkora, Štěrba, Žák, Fišer - Malec, Šotola (70. Končel).