Litvínov B – Vilémov

0:4 (0:3)

Po dvou odložených zápasech byli vilémovští fotbalisté na první jarní utkání o body velice nabuzení a duel se jim skutečně povedl podle jejich představ.

Domácí nastoupili na slušně připraveném hřišti v Hamru s několika hráči širšího kádru divizního A mužstva, ale ani to jim nepomohlo k lepšímu výsledku. Hosté byli od první do poslední minuty jasnými pány na hřišti a nebýt mnoha dalších neproměněných příležitostí mohlo být skóre v jejich prospěch určitě ještě vyšší.

Svou převahu zužitkovali vilémovští fotbalisté dostatečně už v první půli, ve které rozhodli zápas. Skóre zápasu otevřel Kurel, který si ve 13. minutě na hranici šestnáctky našel prostor a střelou do šibenice nedal domácímu brankáři šanci. O šest minut později předvedli hosté pohlednou kombinační akci po ose Kurel – Buryánek – T. Jägr a posledně jmenovaný zvýšil již na 2:0 pro Vilémov. Další šance Šmalcla a T. Jägra zůstaly nevyužity až přišla 31. minuta. V té unikl Greňo, jeho střelu sice litvínovský brankář vyrazil, ale pouze k osamocenému Kurelovi, který míč pohodlně dopravil do branky, čím uzavřel poločasové skóre na 3:0. „V první půli jsme hráli líbivý fotbal a to se divákům, kterých se na místní poměry sešlo docela dost, líbilo. K dobré atmosféře samozřejmě přispěli i naši příznivci, kterých přijelo opět dost a dali o sobě hlasitě vědět,“ pochvaloval si manažer vilémovského celku Libor Sklenář.

Druhá půle byla ze strany hostů už přece jen opatrnější. Navíc dal vilémovský trenér příležitost také třem hráčům z lavičky. Převaha Stap Tratecu sice byla i nadále místy až drtivá, ale, až na jedinou vyjímku, neplodná. Několik možností měla ve druhé části i litvínovská rezerva, ovšem vilémovská obrana v čele s brankářem Loosem pracovala bezchybně. Skóre zápasu uzavřel ve druhé půli Goumbi, který zakončil akci po ose Kurel – Buryánek. „Dnes jsme předvedli prakticky bezchybný výkon a zápas byl naší jednoznačnou záležitostí a i přes snahu domácích mladíků nemohl zápas skončit jinak, než jasným vítězstvím našeho, dobře připraveného mužstva,“ dodal Sklenář.

Branky: 13. a 31. Kurel, 19. T. Jägr, 73. Goumbi. ŽK 2:1. Před 100 diváky řídil Zaňka.

Stap Tratec Vilémov: Loos – Kopřiva, Šmalcl, Pácha, Špinka – Lehrl, T.Jägr, Goumbi, P. Svoboda (46. Pácha), Buryánek – Kurel (75. Jirásek), Greňo (60. Dangbe).