Do konce fotbalové I. B třídy zbývá poslední kolo, přesto je v této soutěži ještě řada otazníků.Lídr z České Kamenice doma jen remizoval s Horním Podlužím a přestože má jeden zápas k dobru, druhý Chuderov na něj ztrácí pouhý bod.

„Před báječnou diváckou kulisou, kterou jsem dlouho nezažil, jsme soupeře mačkali. Ale jakoby se opakovalo utkání proti Povrlům," říká domácí trenér Pavel Mokráček.

Hosté šli po brejku do vedení. Po chybě brankáře Šedivého vyrovnal v 87. minutě Jakub Šimek.

„V poslední minutě pak náš zmar v koncovce vyvrcholil, když Cempírek přestřelil prázdnou branku," kroutil hlavou Mokráček.

Hostující trenér Pavel Rokos byl spokojený.

„Kluci po dlouhé době předvedli zodpovědný výkon. Na velké šance to bylo 5:3 pro domácí. Škoda velké chyby Šedivého, který je jinak oporou. Velmi dobrý zápas odehrál Fučík. Chceme ještě zabojovat o konečné třetí místo v tabulce," uvedl kouč Horního Podluží.

Přesto Česká Kamenice může o postupu rozhodnout už tuto středu. Pokud v dohrávce v Trnovanech vyhraje, může slavit bez ohledu na poslední zápas v Chuderově.

Č. Kamenice - H. Podluží 1:1 (0:1) B: Jakub Šimek - Riedel. R: Hořejší. ŽK: 3:9. Diváci: 200.

Č. Kamenice: M. Vaněk - Mach, Marek, Louda (75. Čvančara), Švanda (60. P. Vaněk) - Jak. Šimek, Jírava, Mitruška, P. Kozelek - Cempírek, Laub (50. J. Kozelek).

H. Podluží: Šedivý - Boštík, Kalista, Peleška, Hejl - Fiala, Bulejko, Dančo, Chaloupecký - Fučík, Riedel. Střídali: Chlan, Čech, Bandas.

Doslova vyhraný zápas ztratil Velký Šenov. V důležitém duelu vedl doma nad Svádovem 3:0, přesto nakonec pouze remizoval 4:4.

„Je to velká škoda, těžko hledat příčiny našeho selhání ve druhé půli. Ve hře je ještě stále šest bodů, takže musíme bojovat," nechal se slyšet velkošenovský trenér Jiří Podhora.

Ve středu Velký Šenov dohrává odložené utkání v Hostovicích.

Vel. Šenov - Svádov 4:4 (3:0) B: Podhora 2, Fišer, Skyva - Nesvadba, Šticha, Ferenc, Kraus. R: Jančárek. ŽK: 3:1. Diváci: 80.

V. Šenov: Kysela - Liška, Rubanický, Vlasák, Hykš - Čurgali, Tlapák, Fišer, Podhora - Skyva, Nozar (Kříž).

Utkání Benešova nad Ploučnicí a Přestanova bylo ve 37. minutě pro špatné počasí přerušeno a nedohrálo se.