Parta trenéra Romana Häuslera doma vyprášila Libouchec 5:1. „Začátek byl ale špatný, úvodních patnáct minut nám nevyšlo. Po naší hrubce šel soupeř do vedení. To nás paradoxně nakoplo,“ pravil rumburský kouč.

Jenže pak domácí v rozmezí třinácti minut nasázeli Libouchec čtyři góly. „Je pravda, že první branku jsme dali po diskutabilní penaltě. Šebora společně s obráncem uklouzl, rozhodčí to posoudil jako faul. Pokutový kop proměnil Čuda,“ vzpomíná Häusler.

Pak si vzal hlavní slovo rumburský kapitán Jakub Chlada, který během devíti minut nasázel hattrick. „V poslední minutě šel na brankáře Šott, ale nedal. Vzápětí si mohl vlastní gól vstřelil Demeter,“ popisoval hektický konec poločasu.

Po změně stran už nebylo co řešit. „Hosté neměli nikoho na střídání a neměli síly na zvrat. A když se brzy po přestávce trefil z trestného kopu Trégr, bylo definitivně hotovo. Šanci pak dostali hráči z lavičky,“ pochvaloval si Häusler.

Po úvodní porážce v Oldřichově si tak tým z výběžku spravil chuť. „Kluky musím za výkon pochválit, hlavně musím ocenit spolupráci obou útočníků. Musíme však zůstat nohama na zemi a nadále na sobě pilně pracovat. V příštím kole jedem do Křešic, kde to bude určitě těžší, než proti Libouchci,“ dodal na závěr Roman Häusler.

FK Rumburk - FK Libouchec 5:1 (4:1)

B: Chlada 3, Čuda (PK), Trégr - Černohorský. R: Javorek. ŽK: 3:2, 90 diváků.

Rumburk: Bednář - Trégr, Pokorný, Chlan, Demeter - Šott (76. Grubhoffer), Šebora, Čuda (71. Hejl), Dinh (84. Macko) - Šolín (63. Štefan), Chlada.