Přitom první poločas byl vyrovnaný, více ze hry měly v určitých fázích utkání Litoměřice. „Prvních dvacet minut byl soupeř lepší a nastřelil břevno. Ovšem pět minut před odchodem do kabin jsme udeřili my. Litoměřický obránce chtěl kličkovat, Tomáš Fichtner ho obral o míč a nekompromisně zavěsil,“ nechal se slyšet vedoucí Jiskry Ladislav Michalec.

Po změně stran to dlouho na domácí kanonádu nevypadalo. „Po změně stran jsme udeřili znovu, soupeř ale zhruba v 60. minutě dokázal snížit na 2:1. Poté to ovšem byl náš koncert, kdy kluci konečně využili brankové šance a postupně skóre upravili až na konečných 5:1. Pochválit musím také našeho brankáře Podhorského, který chytil tři stoprocentní litoměřické branky,“ pochvaloval si Michalec.

Modrá se tak důstojně rozloučila na vlastním trávníku s krajským přeborem. Sestup jí nemine, v pátek se od 19:00 představí v rámci posledního kola na hřišti FK Chmel Blšany. „Zápas rozhodně nechceme odevzdat, naopak hodně se na něj těšíme. Čeká nás pěkný areál, dobrý soupeř a skvělé hřiště. Určitě chceme ještě bodovat a ukončit vítězně sezónu. Rozhodně nechci, abychom byli v nějaké poraženecké náladě. Pevně tedy doufám, že si ze hřiště Chmelu Blšany nějaký ten bod přivezeme,“ pevně věří vůdce FC Jiskra Modrá Ladislav Michalec.

FC Jiskra Modrá - FK Litoměřice 5:1

Poločas: 1:0 Branky: Konšal, Bartko, Fichtner, Struha, Čapek - Kuchař. Rozhodčí: Hovorka, ŽK: 4:4. Diváci: 60.
Modrá: Podhorský – Kolinger, Kosejk, Aug. Čapek, Konšal (65. Andok) – Klínský, Ant. Čapek, Struha, Růžička – Fichnter, Bártko (50. Sýkora)