Oba celky tak se šesti body uzavírají tabulku krajského přeboru.

Junior nastupoval proti prvnímu celku tabulky bez respektu. Jeho aktivitu utlumil v 11. Stejskal, který se parádně trefil z trestného kopu. Děčín přežil další dvě velké šance hostů a do konce poločasu hrál vyrovnanou partii. Domácí ale tak trochu brzdil rozhodčí Beneš, který jim za poločas odpískal zhruba 20 faulů! „Bylo to podivné, sudí byl na nás hodně přísný," zlobil se domácí kouč Pavel Horáček.

Po změně stran byl dlouho lepší Junior. Velkou šanci spálil Demčenko, na druhé straně vychytal Remence šestnáctiletý brankář Smutný. „Marek chytal dobře, za branky nemohl. Tímto bych ho chtěl za výkon pochválit," uvedl Horáček.

Děčín se dočkal vyrovnání v 54. minutě. Odražený míč Murdych napálil do obránce, ale dorážka Betyára už skončila v síti – 1:1. V 63. minutě se lámalo utkání, Pecha skvěle pronikl do vápna. Zcela osamocený Demčenko po jeho přihrávce trefil nohy padajícího brankáře a Murdych z dorážky zase trefil na brankové čáře stojícího obránce. V 77. minutě přišlo další podivné rozhodnutí sudího Beneše. Po centru do vápna Junioru evidentně hlavičkoval hráč hostí. Jenže rozhodčí nařídil k překvapení všech rohový kop a přímo z něj zaznamenal vítěznou branku Kucler – 1:2. Vítězství hostů pak v 82. minutě ztvrdil Kala tvrdou střelou z vápna – 1:3.

Kouč domácích měl po utkání velmi smíšené pocity. „Hráli jsme dobře, ale na body to nestačilo. Mám pocit, že jsme nehráli jen proti Štětí. Nechápu, jak mohli hosté před druhou brankou kopat rohový kop. Soupeř byl kvalitní, ale myslím si, že neměl zapotřebí, aby mu rozhodčí pomáhal. Na druhou stranu musím říci, že v posledních dvou utkáních naše forma stoupá. Ale máme velké problémy v koncovce. Na Murdychovi je vidět, že mu naprosto odešla střelecká forma. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál," bojovně dodal Horáček.
Junior Děčín – Štětí 1:3 (0:1) B: Betyár – Stejskal, Kucler, Kala. R: Beneš. ŽK: 2:2. Diváci: 100.
Junior: Smutný – Horáček (60. Bílek), Folprecht, Čapek, Stach – Pecha, Bárta, Timofij, Betyár (88. Brom) – Demčenko, Murdych.

Zcela bez šance byla Jiskra Modrá v Chomutově. S tamní Lokomotivou prohrávala už o poločase 0:3. Utkání navíc opět nedohrál Gusta Čapek, který si v sedmém kole připsal na své konto již třetí červenou kartu v sezóně! Až na pár momentů měl Chomutov utkání pod kontrolou a v zápase spálil další velké šance.

Oba týmy jsou na tom v tabulce hodně špatně. Poslední Junior jede v dalším kole na půdu dvanáctého Bezděkova. To čtrnáctá Modrá se představí doma proti deváté Bílině.

Lokomotiva Chomutov – Jiskra Modrá 4:0 (3:0) B: Micák, Tichý, Sedlák, Mirga. R: Ipser. ŽK: 1:5. ČK: Aug. Čapek (Modrá). Diváci: 150.
Modrá: Šindelář – Struha, Novák, Aug. Čapek, Kosejk – Podolský, Žák, Ant. Čapek, Fichtner, Líbal (Horyna) – Beránek (Vyhnal).