FK Junior Děčín bude mít napilno, pokud se chce dostat z posledního místa tabulky. „Nečeká nás nic lehkého, ale nic nevzdáváme,“ burcuje hráče trenér Junioru Pavel Horáček. Junior hraje v neděli doma od 14.30 s Lovosicemi.

Generálka na jarní část se vám povedla, když jste porazili 5:1 Střekov.
Máte pravdu. Mrzí mne jen vstup do samotného utkání, kdy hráči byli asi ještě myšlením v kabině a Střekov se dostal do vedení. Poté jsme hráli konečně po zemi a trpělivě a bylo to znát. Do poločasu jsme dali čtyři branky a utkání ovládli. Bylo to daleko lepší, než předtím v Novém Boru.

Jak byste hodnotil právě uplynulou zimní přípravu?
Letos kluci podle mne moc fyzicky nepotrénovali. Jelikož nám příliš nepřálo počasí, mrazy byly opravdu velké. Ale ostatní týmy s tím asi také bojovaly. Nemělo by se to na nás projevit. Když se ohlédnu, prohráli jsme jeden přípravný duel. Byl jsem spokojený v utkání proti Vilémovu a také ligovému dorostu Teplic. Naopak hrůzostrašně jsme hráli proti Březinám a také v Novém Boru.

Co nového v kádru? Nové tváře nejsou, vrátili se jen hráči, kteří nehráli z různých důvodů.
Přesně tak. Vrátili se nám naši hráč, kteří na podzim z různých důvodů nemohli hrát. Murdych a Horký se vrátili ze zaměstnání v zahraničí, po zranění už hraje Folprecht. Po nemoci je zpět Veigend. Dále se ještě vrátil Pecha a Hloušek.

Na úvod jarní části vás čekají doma silné Lovosice.
Je to opravdu těžký soupeř. Viděl jsem je v přípravě, kdy prohráli těsně s Vilémovem. A hráli opravdu dobře. Upřímně bych byl rád za bod, výhra by byla fantastická. My však musíme bodovat hlavně v jiných zápasech, například hned v dalším kole doma s Baníkem Modlany, nebo se Štětím.

Co vše musíte udělat pro záchranu?
Jsme určitě silnější než na podzim. I když jen vlastními hráči. Kluci musí být poctiví a na zápas se plně soustředit. Musí hrát disciplinovaně a mít vůli bojovat. Do této situace jsme se sami dostali, tak se z toho sami musíme vyhrabat.