Cvikov – Řezuz Děčín 1:1 (0:0)

V utkání s účastníkem přeboru Libereckého kraje byli děčínští fotbalisté papírovým favoritem, ovšem svou roli nepotvrdili. Zápas se hrál za poměrně velkého mrazu a zmrzlým sněhem zaváté umělé trávě a terén dělal problémy oběma celkům. Fotbal to ke koukání opravdu nebyl, byl plný nepřesností i odskakování míčů a tak není divu, že se toho v první půli příliš nedělo. A to i proto, že měli cvikovští ze svého soupeře přece jen „vítr“ a svou taktiku založili především na obrané činnosti. Řezníci pak ukázali, že jim hra do plných příliš nejde a měli by se na tuto činnost trochu zaměřit. I když je pravdou, že v mistrovské soutěži takových zápasů příliš neodehrají.

Ve druhé polovině utkání se hra přece jen o malinkatý kousek zlepšila. Děčínští fotbalisté nadále bušili do zavřených cvikovských vrat, ovšem bez efektu. V 57. minutě pak zapomněli na zadní vrátka a domácí po rychlé akci udeřili. Úspěšným autorem gólu byl Bobelák.

Na obrazu hry tento moment ale nic výrazného nezměnil. Děčín se nadále snažil vyzrát nad zataženou cvikovskou obranou a nakonec se mu to podařilo v 73. minutě, kdy se opřel na hranici šestnáctky do míče Štípek a bylo vyrovnáno. V závěru se řezníci snažili o vstřelení vítězné branky, ale na skóre už se nic nezměnilo. „Vázla nám kombinace, nemohli jsme si pořádně přihrát a vůbec ten fotbal nestál za moc. Jakoby to ani jeden tým nebavilo,“ řekl vedoucí děčínského týmu Míra Žák.

Branky: 57. Bobelák – 73. Štípek. Před 15 diváky řídil Preidiš. Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Novák, Krejčík – Dvořák, Žák (70. Štípek), Majer, Demchenko – Runt – Vlasák (35. Matoušek), Štípek (46. Kyncl).