Už to jsou tři roky, co se na Městském stadionu strhla rvačka mezi tehdejším FC Děčín a Lokomotivou Děčín.

Jedním z hlavních aktérů byl tehdy brankář FC Děčín Patrik Herák, který dostal dvouletý zákaz hraní fotbalu 
a musel ještě zaplatit hráči Lokomotivy odškodné za ublížení na zdraví. FC Děčín navíc dostal pokutu, na kterou neměl a skončil.

Nyní Herák chytá v Heřmanově I. B třídě a působí také u nováčka III. třídy – Junior Roma Děčín. „Kluci jsou naštvaní, že nemohli dva zápasy hrát. Nechápu přístup týmů, které nechtěly hrát," kroutil hlavou Patrik Herák.

Můžete tedy prozradit, v jaké pozici působíte v týmu Roma Děčín?
Momentálně jsem něco jako asistent trenéra u týmu dospělých a ještě vypomáhám u mladších žáků.

A budete v týmu Roma Děčín
i hrát?
V současné době se o tom uvažuje, ale vzhledem k situaci, která tu panuje, z toho asi sejde. Ostatní týmy se odkazují na to, že nechtějí proti mně a mému bratrovi hrát. Takže uvažuji o tom, že budu chytat jen za Heřmanov.

Jsou v kádru ještě další hráči 
z klubu FC Děčín?
Jsem tady já a ještě další dva.

První dva zápasy jste nehráli. Co jste na reakci Františkova a Rybniště říkal?
Tohle mě hodně překvapilo, hlavně u Františkova. Vždyť tam hrají taky tři Romové z rodiny Horvátovců. Bavili jsme se s nimi o tom 
a moc se jim to nelíbilo. Víme, že tady byl ten nešťastný incident, ale popraly se i jiné týmy.

Jak s odstupem tří let vzpomínáte na tu květnovou bitku proti děčínské Lokomotivě?
Byla to chyba a dosud toho litujeme. Ale trest jsem si odpykal, klub FC Děčín skončil. Chyba ale nebyla jen u nás, ale i na druhé straně. Myslím si, že  to nebylo poprvé, že by se někdo takhle popral, ty tresty byly tvrdé. A je smutné, že by teď za to měli pykat kluci, kteří 
s tím neměli vůbec nic společného.

Hádám, že hráče to asi trochu mrzí, že jim utekly už dva zápasy?
Kluci jsou nešťastní. O mě třeba nejde, já hraju v Heřmanově. Bude to pro ně těžké, je třetí kolo, ale oni mají vlastně před sebou první zápas.

Hodně se mluví o tom, že pokud by proti vám nikdo nechtěl hrát, snadno byste postoupili do okresu a tím by se vás zbavili.
I kdybychom měli právo postoupit, asi bychom od toho ustoupili. Dokonce bychom zvažovali, zda bychom nepřešli do soutěží v ústeckém, nebo českolipském okrese. Je to možnost.
Ale nechceme se vzdávat, proč taky?  Máme tu kluky 
z Děčína, kteří chtějí hrát fotbal. V našem celku jsou i čtyři Češi.  Pokud někdo chce hrát, ať hraje. Je jedno, jestli je černý, nebo bílý.

O víkendu také vstupuje do soutěže váš tým mladších žáků. Neregistrujete tam nějaké problémy?
Snad to bude v pořádku. Před sezónou na schůzi padla otázka, jestli by někdo nechtěl proti našim dětem hrát. Pro byli jen tři zástupci ze třiceti. To mi přišlo podlé, copak děti by někomu něco udělaly?
Doufáme, že všechny zápasy se odehrají tak, jak mají.

PSALI JSME…Fotbalová vzpoura proti Roma Děčín!…ZDE…