Ovšem lídr tabulky přeskupil sestavu, otočil výsledek a vyhrál i pátý zápas v sezóně. Oba celky rozhodně nebyly kompletní, což se projevilo i na sestavách. „V základu jsme měli tři veterány – Kozelka, Švandu a Mitrušku. Domácí si je spletli s rozhodčími a ptali se jich, co by si o poločase dali za občerstvení," smál se hostující trenér Pavel Mokráček. Vzápětí ale zvážněl. „Myslím si, že se za svůj výkon rozhodně nemusíme stydět. Kdybychom na začátku přidali ještě dvě branky, nikdo se nemohl divit," měl jasno.

„Soupeř byl na začátku lepší. A my měli štěstí, že tam spadl jen jeden gól. Náš tým se rozjížděl pomaleji," přiznal kouč Modré Josef Rákosník.

Na trefu mladého Matulky ještě do poločasu odpověděli Vaschkevich a kanonýr Kříž. Po pauze se pak ještě prosadil Tomáš Fejfar 
a Bičák, kteří stanovili konečné skóre na 4:1.

„Klidně to mohlo skončit 7:4. Tady jsme mohli jedině získat. Pro nás budou důležité úplně jiné zápasy," zdůraznil na závěr Mokráček.

„Hráčům, kteří do utkání nastoupili s nemocí či lehčím zraněním, musím poděkovat. Protože bez nich bychom snad ani nedali mužstvo dohromady," dodal Rákosník.

FK Jiskra Modrá – FK Česká Kamenice 4:1 (2:1)
B: Vaschkevich, Kříž, T. Fejfar, Bičák – Matulka. R: Holec. ŽK: 1:0, 112 diváků.
Modrá: Kratochvíl – Bičák, A. Čapek, Tesařík (70. Sýkora), Štěrba – Fichtner, L. Štorc, T. Fejfar, Slykshouski (61. Šotola) – Vaschkevich, Kříž.
Kamenice: R. Marek – P. Vaněk, Tschakert, Čvančara, J. Kozelek – Chmelík, Mitruška (42. Braun), Mach, Švanda (76. T. Marek) – Landovský (8. Matulka), Černý.