Fotbalisté České Kamenice potvrdili výhru z Proboštova a na domácím trávníku udolali Velké Březno 3:1.

Dlouho se ale svěřenci Pavla Mokráčka trápili v koncovce. „Od začátku jsem si říkal, že to bude o první brance. Bohužel ji dal soupeř, který se následně soustředil na těžkou defenzivu. Měli jsme hromadu šancí, ale v prvním poločase jsme vyhořeli v koncovce,“ říkal kouč České Kamenice.

Po změně stran domácí rychle vyrovnali. „Brankář srazil Hodače a následovala jasná penalta. Tu Cempírek proměnil. A pak to bylo opět o dobývání soupeřovy branky,“ pokračoval Mokráček.

Velké Březno odolávalo do 80. minuty. „Vítěznou trefu si připsal Černý. Ale stejně si to zkomplikoval. Místo jednoduchého zakončení tam kličkoval. Ale měl štěstí a nakonec míč uklidil,“ kroutil Mokráček hlavou.

Tři body pak jistil veterán Mitruška, který po dlouhém sprintu využil pěkné přihrávky od Cempírka. „Jsme rádi, že jsme potvrdili tři body z Proboštova. Teď nás čeká Mojžíř a pak Oldřichov. To budou utkání pravdy, jedná se o třetí a čtvrtý tým minulé sezóny,“ dodal.

Česká Kamenice – Velké Březno 3:1 (0:1)

B: Cempírek (PK), Černý, Mitruška – Demčenko. R: Klimpl. ŽK: 2:5, 120 diváků.

Kamenice: M. Vaněk – P. Vaněk (63. Mysliveček), R. Mach, M. Mach, J. Gaher – Hodač (88. Vondrka), Mitruška, Chmelík (85. P. Kozelek), Šimek (88. Matulka) – Černý, Cempírek