Dnes začínáme v táboře divizního nováčka, který celkem slušně začal, pak ale následovala nepovedená prostřední část. Závěr podzimu se ale vilémovskému Stap Tratecu opět vydařil. „Určitá spokojenost u nás panuje, i když jsme počítali s devatenácti body a máme jich jen šestnáct. Zápasy doma s Rakovníkem a především s Děčínem jsme si prohráli sami a nebýt toho tak jsme mohli být v klidném středu tabulky,“ začal hodnocení manažer vilémovského týmu Libor Sklenář.

S Vilémovem to po sérii osmi porážek v řadě nevypadalo v průběhu podzimní části vůbec dobře. “Udělali jsme ale šňůru čtyř výher za sebou a hned se nám lépe dýchá a jsme na dostřel středu tabulky,“ pokračoval Sklenář.

Na jaře to ale z pohledu vilémovského týmu bude určitě těžké, kladenská a sokolovská rezerva, které jsou v pásmu sestupu budou moci posílit z áček, takže budou muset hrát alespoň to stávající 12. místo, které je jistotou záchrany, bude hrozně těžké. „My se však toho nebojíme a věřím, že i pro jaro dáme dohromady kvalitní kádr mužstva, které divizi zachrání. Již máme rozjednány některé hráče a věřím, že udržíme i některé klíčové borce, kteří zde působili na půlročním hostování. Vrátit se k nám chtějí i oba, pro diváky atraktivní afričané, kterým se u nás líbí, zde je to otázka vyřízení určitých formalit a zajištění jejich specifických podmínek, na kterých však již pracujeme,“ naznačil manažer. Všechno je ale o penězích, kterých je asi všude v současné krizi nedostatek, ale ve Vilémově věří, že je opět seženou, tak jako se to podařilo na podzim a mužstvo tudíž bude mít svou kvalitu a divizi pro Vilémov zachrání. „Na druhu stranu pokud bychom sestoupili, bylo by nám to určitě hodně líto, ale je to zkušenost, svět se nezboří a z historie pak již nikdy nikdo Vilémovu nevymaže, že hrál divizi, byť jen jeden rok. Komu se to v děčínském okrese kdy podařilo, to by se dalo spočítat na prstech jedné ruky a navíc obci s 950 obyvateli, zde už je tuším asi jen jediný prst a ten patří zatím asi jen a jen nám,“ pochlubil se Sklenář, který pak ještě dodal: „Ještě snad můžete podotknout, že nám výrazně stoupla návštěvnost z necelých dvě stě padesáti na téměř čtyři stovky, že k nám jezdí fanoušci ze širokého okolí a máme prakticky stejné návštěvy jako třetiligový a navíc daleko větší Varnsdorf, což jistě svědčí o úrovni našeho fotbalu, ale i o dalších atrakcích, které pro diváky u nás na stadionu vždy připravujeme, aby ten výlet byl nejen fotbalovým zážitkem, ale také příjemnou zábavou.“