Řezuz Děčín – FK Ústí n. L. 2:3 (1:0)

Přípravné utkání se hrálo na umělé trávě děčínského městského stadionu a prvních deset minut bylo velmi opatrných z obou stran. Jakoby oba soupeři čekali, s čím na ně vyrukuje ten druhý. Jako první se osmělili domácí řezníci a hned z toho byl gól. Ve 14. minutě zahrál precizně trestný kop Runt, ústecký brankář ho vykopl reflexivně nohou, ale jen k Majerovi, jeho první pokus hlavou však ještě brankář stačil opět vyrazit, ale zase jen k Majerovi a ten tentokrát nohou už zavěsil. Za další čtyři minuty mohl zvýšit Dvořák, v tutovce ale pálil nad ústeckou branku. Na druhé straně chytil Chodura tutovku hostům. Po půlhodině hry se ocitl v další obrovské šanci autor prvního gólu, tentokrát jeho tvrdou ránu vyrazil ústecký brankář hlavou. V závěru první půle dali ústěčtí hráči dva góly, oba ale byly dosaženy z ofsajdové pozice takže neplatily. Celkově se dá v první půli říci, že Děčín pod taktovkou exústeckého Nováka výborně bránil a druholigový celek si s tím nevěděl rady.

Druhá část začala druhou tutovkou děčínského Dvořáka, tentokrát mířil vedle. Pak se Ústí nastěhovalo na děčínskou polovinu a začalo dobývat obraný val řezníků. Jenže v 79. minutě se domácím podařil další brejk. Utekl opět Dvořák, tentokrát si pohrál s obráncem a konečně zavězil. Už, už se zdálo, že se schyluje k překvapení. Jenže v závěru zápasu se děčínská defenziva sesypala jako domeček z karet. V 85. minutě snížil Martykán a pak v 86. a v 88. minutě pokaždé hlavou otočil stav Nádeníček. „Škoda, škoda, škoda. Byl to kvalitní soupeř a zápas nám rozhodně dal hodně. Škoda jen, že jsme ho nedotáhli do lepšího konce, bylo by to ještě větší psychické povzbuzení pro mančaft. I tak to byla ale dobrá konfrontace,“ řekl trenér Řezuz V. Vašák.

Branky: 14. Majer, 79. Dvořák – 85. Martykán, 86. a 88. Nádeníček. Před 70 diváky řídil Florián.

Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Novák Krejčík – Žák (63. Kyncl), Čonka, Majer (63. Matoušek), Demchenko – Runt – Dvořák, Štípek (63. Vlasák).