Děčínský tým se na jaře dlouho potácel ve výrazné krizi, kterou přetrhl až v minulém kole, ve kterém porazil potápějící se Jiskru Velké Březno. Tentokrát zajížděl na půdu celku z nejvyšších pater tabulky a dokonale překvapil.

V podtitulku avizované derby nemělo před výkopem žádného favorita a dlouho se zdálo, že vyhraje hostující Česká Kamenice, domácí ale otočili dvěma slepenými góly vývoj ve svůj prospěch a vyhráli. V utkání druhého celku tabulky se třetím se na jílovském hřišti radoval ten lépe postavený, tedy hostující Krupka. Šluknovský Platson zklamal a podlehl doma Přestanovu.

Jílové – Krupka

0:2 (0:1)

„Hosté předvedli kompaktní výkon ve všech řadách a zaslouženě zvítězili,“ řekl stroze, ale výstižně trenér domácích Josef Florián.

Branky: Altman, Bikar. ŽK 5:1. 100 diváků, sudí Schwarz.

Rumburk – Č. Kamenice

3:2 (1:1)

„Byl to těžký zápas a z naší strany špatný výkon. Nakonec jsme se ale dočkali šťastného vítězství,“ řekl trenér vítězů Milan Jurica. Jeho protějšek Petr Raba smutně podotkl: „Hráli jsme lepší fotbal, ale prohráli, co k tomu víc říci.“

Branky: Škyta, Záruba, Vyskočil – Kremla, Jakub Šimek. ŽK 2:6. ČK 0:2 (Dvořák, Jindř. Šimek).

Šluknov – Přestanov

0:1 (0:1)

„V tomto utkání jsme rozhodně chtěli získat tři body, ale s takovouto hrou vyhrát nejde. Vypadá to, že se budeme trápit až do konce sezóny. Nyní jedeme na suverénní Lovosice a pak přijde rozhodující dvojzápas s také se zachraňujícím Rumburkem a Velkým Březnem,“ řekl asistent šluknovského týmu Ladislav Čurgali.

Branka: Černý. ŽK 3:2. 150 diváků, sudí Mráz.

Modlany – Junior Děčín

1:2 (0:2)

„Podali jsme výborný kolektivní výkon, který slavil úspěch,“ radoval se trenér Junioru Pavel Horáček.

Branky: T. Vavřinec – Horký, Oršula. Rozhodčí: Hovorka. ŽK: 1:1. Diváků: 40