Zatímco hosté tak čekají od třetího kola na tři body, domácí se díky prvnímu vítězství před vlastními fanoušky dostali do čela celé soutěže.
Junior přijel do Litvínova bez tří hráčů základní sestavy, dokázali prakticky celý poločas vzdorovat domácímu favoritovi a drželi dlouho čisté konto. Těsně před odchodem do kabin už byl Ernekr bohužel překonán. Po zbytečném rohovém kopu Litvínova hráči Junioru nedokázali pokrýt Polomského, který zblízka otevřel skóre celého střetnutí – 1:0.

Po změně stran rozhodně nemůžeme upřít Junioru útočnou snahu, pozorná litvínovská obrana však děčínské hráče vlastně k ničemu nepustila.
Naopak, v 76. minutě Litvínov přidal rozhodující úder. Střídající Pešek zahrával volný přímý kop po faulu na spoluhráče. Zkušený středopolař či útočník pak levačkou nádherně našel před brankou clonícího Miroslava Svobodu, který tečí usměrnil míč za záda děčínského gólmana. Dvě minuty poté hlavičkoval Pešek a jeho pokus orazítkoval břevno.

„Jsem rád, že jsme to konečně zlomili,“ nechal se po utkání slyšet domácí kouč Miroslav Jirka. „Určitě jsem spokojen s prvním vítězstvím doma. Ke hře bych měl ještě několik výhrad, ale převládá spokojenost,“ uzavřel.

Junior má ke spokojenosti daleko, patří mu 14. příčka a vydoloval jen sedm bodů. V příštím kole doma přivítá Horní Jiřetín.

FK LITVÍNOV - JUNIOR DĚČÍN 2:0

Branky: 45. Polomský, 76. Miroslav Svoboda. Rozhodčí: Kincl, ŽK 1:1. Diváků 100. Poločas: 1:0.

Junior : Ernekr – Horáček (80. Trlica), Stach, Folprecht, Doksanský – Meduna (75. Chmelík), Škoda, Čapek (82. Klíma), Timofij – Betyár, Demčenko.