Svěřenci trenéra Pavla Horáčka, který má velké potíže
s kádrem, doma v derby podlehli Vilémovu zaslouženě 3:8. Prohráli tak třetí zápas za sebou, když inkasovali 21 gólů! Hosté si naopak vychutnali první venkovní vítězství v aktuální sezóně.

„Nacházíme se aktuálně ve velmi špatné situaci. Máme problémy s hráči. Skoro celý tým, který v neděli nastoupil, odehrál o víkendu ještě jeden zápas. Vilémov vyhrál zaslouženě," těžko ze sebe soukal domácí kouč Pavel Horáček.  Velmi chybělo stoperské duo Čapek – Folprecht.

Vilémov o svém vítězství rozhodl v první půli, kdy nebohému Junioru nasázel půltucet branek. „Sice jsme rychle prohrávali, ale hráči se s tím srovnali a do poločasu bylo prakticky rozhodnuto. Byli jsme jasně lepší," pochvaloval si vilémovský manažer Libor Sklenář.  Junior šel do vedení po brance Murdycha. Děčínský kanonýr se trefil ještě dvakrát, v závěru zápasu. To už hosté vedli 8:1… „Ty dva předešlé zápasy nebyly stejné. Vždy se rozhodlo po změně stran, například v Krupce jsme odehráli velmi dobrou první půli. Jenže proti Vilémovu se ukázalo, že jsou hráči prostě unavení a od začátku jsme prostě nestíhali," zklamaně pravil Horáček.

Už do poločasu zkompletoval hattrick vilémovský Vavroušek, dvakrát se prosadil Buryánek, další hřebíček do děčínské rakve postupně přidal Jägr, Bílek a Očipka. „Nebylo daleko a domácím jsme dali potupnou desítkou. Děčín se sice snažil, ale na naší zkušenější sestavu prostě neměl. A to jsme ještě spálili několik dalších velkých šancí," dodal Sklenář.

To na Junior čeká ještě krušný podzim. „Musíme to nějak přežít. Z minulého roku mně tady zůstali čtyři hráči. Do konce podzimu musíme trpělivostí a bojovností urvat nějaké body, abychom neměli na jaře velké problémy se záchranou," ustaraně konstatoval děčínský fotbalový kouč.

FK JUNIOR DĚČÍN - STAP TRATEC VILÉMOV 3:8 (1:6)

Branky: Murdych 3 – Vavroušek 3, Buryánek 2, Jägr, Očipka, Bílek. R: Zítko. ŽK: 2:2. Diváci: 130.

Junior: Smutný (72. Vosecký) – Šmalcl (69. Doubek), Horáček, Michalec (75. Tyl), Pařízek – Kolář, Vlasák, Gaher, Doksanský – Murdych, Příhonský.

Vilémov: Loos – Jirásek, Vlk, Dobeš (46. Bílek), Špinka (46. Čuda) – Buryánek, Jirchář, Jägr, Jindřich (65. Nagy) – Vavroušek, Malák (46. Očipka).

MLÁDEŽ FK JUNIOR DĚČÍN:

Další porci zápasů mají za sebou všechny mládežnické celky FK Junior Děčín. Opět se dařilo dorosteneckým celkům a také oběma týmům mladších žáků. Porážku (po penaltách) si na své konto připsal pouze celek U 15, který padl doma s Louny.

U 19: Neštěmice – Junior Děčín 0:8 (0:5) B: Hadrava 2, Bárta 2, Brom 2, Feledi, Kolář.
U 17: Neštěmice – Junior Děčín 0:1 (0:1) B: Havlíček.
U 15: Junior Děčín – FK Louny 4:4 na pokutové kopy 8:9 (1:1) B: Šmalcl 2, Ridl 2.
U 13: Junior Děčín – FK Louny 10:2 (7:1) B: Kočka 3, Sejk 3, Carva 2, Pytlík, Češpiva.
U 12: Benešov – Junior Děčín 0:10 (0:5) B: Kotrasz 4, Kočka 3, Sádecký 2, Krejsa.