Ten den se totiž mužskému A týmu podařilo zdolat na penalty Lovosice a tím postoupit do finále 49. ročníku Severočeského poháru „SIAD cup 2010“.

Pro tento mladý děčínský tým je to zatím nejvýznamnější úspěch v jeho dosavadní historii. „Máme obrovskou radost. Je to pro nás určitě obrovský úspěch, ale chceme ještě víc,“ řekli jedním hlasem odhodlaně trenér Junioru Děčín Pavel Horáček a jednatel klubu Miroslav Tyl, který pokračoval: „Začíná se projevovat naše poctivá práce s mládeží i v kategorii dospělých. Pro hráče i pro nás ostatní je to velké povzbuzení do další práce.“

Junior Děčín – Lovosice

1:1 (0:1), na PK 3:2

Do semifinále se Junior prokousal přes tři účastníky Krajského přeboru (Roudnice, Bezděkov, Štětí) a i v utkání o postup do finále přivítal na „své“ umělé trávě účastníka přeboru Ústeckého kraje. tentokrát to byl silný nováček Lovochemie Lovosice.

Do utkání vstoupili lépe domácí, Hloušek ale své dvě výborné šance neproměnil a v 35. minutě přišel trest. Z jediné šance hostů udeřil Rainer.

Do druhé části poslal na hrací plochu děčínský trenér duo dorostenců a byli to právě oni, kteří zařídili vyrovnání. V 52. minutě vyslal Murdych ideální přihrávkou do samostatného úniku Timofije a ten při zakončení zachoval chladnou hlavu. „Povedlo se nám střídání. Kluky jsem tam chtěl dát už na začátku, ale s dorostem stále bojují o postup tak jsem je trochu šetřil,“ vysvětlil trenér Horáček.

Zápas dospěl do remízového konce a následoval penaltový rozstřel. Ten otevřel přesnou střelou lovosický Kočina, záhy vyrovnal Folprecht a přišel na řadu hostující Hladík, ten zamířil hodně vedle branky a to bylo rozhodující. Děčínští Bárta a Horký byli přesní a i přesto, že lovosický Faust byl také úspěšný, mohlo se začít slavit.

„Už jsme porazili čtyři celky z Krajského přeboru, tak proč bychom nemohli uspět i ve finále. Tam budeme mít za soupeře opět tým z přeboru, tentokrát ze spodní části tabulky Kadaň, takže se pokusíme o další historický zápis do dějin našeho dospělého celku,“ dodal Tyl.

Branky: Timofj – Rainer. ŽK 2:2. ČK 1:1 (Pařízek – Stejskal). Před 130 diváky řídil Kyncl.

Junior Děčín: Beneš – Horáček (46. Timofij), Veigend, Folprecht, Stach – Pecha, Bárta, Pařízek, Matějka (46. Murdych) – Horký, Hloušek.