Junior započal utkání dobře a v prvním poločase byl určitě aktivnějším týmem. „Začali jsme dobře a dostali se také do vedení. Zhruba ve 20. minutě na pravé straně utekl Žáček, předložil míč Bártovi, který se z první trefil k tyči. Následně mohl zvýšit Betyár, ten běžel sám na domácího brankáře, k naší smůle ovšem koncovku nezvládl,“ litoval spálené šance trenér hostí Pavel Horáček.

A pravidlo „nedáš – dostaneš“ platilo i v tomto duelu. Chvilku po velké šanci Betyára fauloval zbytečně Horáček. A po trestném kopu Lovosic se hlavou prosadil Hladík, který vyrovnal na 1:1.

„Po přestávce už byly aktivnější Lovosice, několikrát nás podržel brankář Ernekr,“ pochválil Horáček vlastního gólmana. Junior ale tlak ustál a v závěru si vypracoval dvě slibné příležitosti. Ani jedna bohužel brankou neskončila. „Pět minut před koncem Demčenko hlavou těsně minul, o chvilku později proletěla střela Bárty jen vedle tyče,“ poznamenal lodivod děčínského Junioru.

Nováček soutěže tak nezačal vůbec špatně, v dalším kole zajíždí na půdu dalšího novice z Modlan. „Budeme chtít určitě bodovat. Z prvních dvou utkání jsem chtěl tři body, tak doufám, že z Modlan něco přivezeme,“ tajně doufá Horáček.

LOVOCHEMIE LOVOSICE - FK JUNIOR DĚČÍN 1:1

Poločas 1:1. Branky: Hladík – Bárta, ŽK 3:3, r. Šlehofer, 120 diváků.
Junior Děčín: Ernekr - Horáček, Folprecht, Stach, Doksanský - Žáček, Bárta, Škoda, Timofij (80. Tyl) - Betyár(62. Horký),Demčenko