Fotbalisté děčínského Junioru si doma pohráli s blšanskou myší. V rámci krajského přeboru Děčín porazil druhý tým tabulky vysoko 8:0.V září 2012 přitom Děčín v úvodu soutěže prohrává v Blšanech 1:10 a je na dně tabulky. O sedm měsíců později pak Junior svému soupeři vysokou porážku oplácí, k dorovnání chyběla pouze jediná branka. „Je to opravdu nevídané, mít ze soutěžního dvojzápasu skóre 9:10. Měli jsme určitou motivaci právě za tu vysokou podzimní porážku. My jsme byli v Blšanech nekompletní a špatní, nyní se role obou týmů obrátily," pravil spokojený trenér Junioru Pavel Horáček.

Blšany, které drží druhé místo, jsou na jaře velmi nečitelné a mají problémy se sestavou. Děčín udeřil již v první minutě. Doksanský zahrál rohový kop na krátko na Horáčka. Ten svým centrem našel Murdycha, který pohotově otevřel domácí střelecký účet. I nadále na trávníku kraloval Junior a v poločase vedl 5:0. „Ostatní branky padaly ze hry. A jaká byla nejhezčí? Všech
ny byly pěkné," konstatoval 
s úsměvem děčínský kouč.

Do poločasu se třeba trefil parádní střelou do šibenice Pecha, pátou branku přidal 
z otočky Demčenko. „Pepa Pecha, jako ortodoxní pravák, vstřelil obě branky levačkou. Premiérovou trefu si na své konto připsal Trlica a teprve šestnáctiletý Bílek," prozradil Horáček.

Nakonec se skóre před spokojeným děčínským publikem zastavilo na stavu 8:0. „Ale branek jsme mohli dát daleko více. Blšanský brankář toho ale hodně vychytal. Nám to už nevadilo. Soupeře jsme přehrávali rychlostí a dobrou kombinační hrou. Blšany se vůbec nedostaly do hry," zakončil Horáček hodnocení vítězného duelu.

Junior tak ve čtyřech jarních zápasech vydoloval devět bodů a pojistil si pátou příčku. „Škoda utkání v Kadani, kde jsme mohli vydolovat bod. Ale jinak nám vstup do jarní části vyšel docela dobře," dodal spokojený vůdce děčínské lavičky.

Junior na jaře nastřílel patnáct branek. V dalším kole se představí na půdě posledních Strupčic.

FK JUNIOR DĚČÍN – CHMEL BLŠANY 8:0 (5:0)

Branky: Murdych 2, Pecha 2, Trlica, Demčenko, Horváth, Bílek.

R: Míč. ŽK: 0:2. Diváci: 250. Poločas: 5:0.

FK Junior: Ernekr – Horáček, Folprecht, Stach, Trlica – Pecha (Mottl), Bárta, Demčenko (Šmalcl), Doksanský – Murdych, Horváth (Bílek).