Na jaře dobře promazaný děčínský stroj se ale proti předposlednímu celku tabulky rozjížděl těžce. „Špatný začátek z naší strany. Jako by si hráči mysleli, že se soupeř porazí sám," zlobil se děčínský trenér Pavel Horáček. Hosty dostal do vedení pěknou střelou Petrik. Junior se vzpamatoval a ve 20. minutě po kombinační akci Murdych – Betyár druhý jmenovaný vyrovnal.

Po změně stran už Junior nenechal nikoho na pochybách a Milešovu nastřílel pět branek. „Museli jsme zvýšit naše úsilí. Hostům asi docházely síly. Kluci soupeře přehráli technicky i kombinačně," pochvaloval si Horáček. Další trefu si připsal Betyár, dvakrát se trefil ostrostřelec Murdych, pokutový kop proměnil Horáček a poslední slovo měl záložník Bárta, který se trefil hlavou. Milešov využil rychlý protiútok, když snižoval na 4:2.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Ale vyhráno ještě nemáme. 
Při nejhorším scénáři jsou dva týmy do baráže a tři budou sestupovat. Naším cílem je tak minimálně jedenácté místo," míní Horáček a dodává: „Na derby s Modrou se těším. Jsme na tom v tabulce skoro stejně, mohl by to být hezký zápas. Věřím mému týmu, ale výsledek bude otevřený."

FK JUNIOR DĚČÍN - SOKOL MILEŠOV 6:2 (1:1)

Branky: Betyár 2, Murdych 2, Horáček (PK), Bárta – Petrik, Brabenec. R: Šmíd. ŽK: 1:3. Diváci: 150.

FK Junior: Tvrdoň – Horáček, Vlasák, Čapek, O. Michl – Šmalcl (57. Kolář), Gaher, Fiala, Bárta (80. Doubek) – Murdych, Betyár.