Svěřenci Pavla Horáčka ovšem moc dobře ví, že mohli na půdě posledního týmu i vyhrát.

Úvod utkání zachytil v aktivnějším rozpoložení děčínský mančaft, z tlaku však branka nepřišla. „Zvláště šance Betyára, který šel sám na branku, byla velká,“ konstatoval kouč Junioru Pavel Horáček. A byli to domácí, kteří hned dvakrát udeřili. První branku zaznamenal Rejman, který si u tyče počkal na přihrávku Poráče. A také podruhé rozradostnil domácí Rejman střelou zpoza šestnáctky.

„Ve druhé polovině první půle bylo Štětí lepší, naštěstí jsme do přestávky dokázali snížit. Bárta po standardce narazil na výborného Michovského, naštěstí míč rychle dorazil za domácího brankáře,“ pokračoval Horáček.

Druhá polovina duelu patřila Junioru. Ten se však vyrovnání nedočkal, naopak udeřil soupeř. „Štětí podniklo ojedinělý výlet na naši polovinu a hned z toho byla branka. Reagovali jsme dvojnásobným střídáním, které přineslo své ovoce,“ lišácky se usmíval děčínský lodivod.

Hosté šturmovali a zhruba v 75. minutě snížil na 2:3 Betyár. „Ten si pěkně narazil s Murdychem, proháčkoval se až do domácího vápna a dal naši druhou branku. Zanedlouho pěkně prošel zahuštěným prostorem Meduna, našel Bártu, který křižnou střelou vyrovnal,“ popisoval Horáček důležité situace.

Domácím docházely síly a hosté vycítili šanci na úplný obrat. „Bohužel, zklamali jsme v závěru v koncovce. Štětí už nemohlo, my jsme šli čtyřikrát sami na branku. Ovšem brankář Michovský vychytal postupně dvě šance Murdycha, dále střelu Šindeláře a také ránu Stacha z bezprostřední blízkosti,“ litoval děčínský trenér promarněných šancí v závěru.

Po čtyřech kolech tak Junior stále nenašel přemožitele. „Máme tři plusové body. Před začátkem sezóny bychom to brali, ale škoda, ve Štětí jsme mohli vyhrát. Ale zůstáváme skromní, když budeme body z venku potvrzovat doma, budu spokojený,“ dodal Horáček.

„Když to vezmu celkově, tak ta remíza je asi spravedlivá pro oba celky. V záloze jsme kazili přihrávky, útočníci neudrželi míč a obrana byla přetížená. Čtyři gólové situace velmi dobře vyřešil Michovský,“ přiznal sportovní manažer Štětí Michal Hamšík.

ŠTĚTÍ - FK JUNIOR DĚČÍN 3:3

Branky: Rejman 2, Tůma – Bárta 2, Betyár. ŽK 1:1, R.: Suchánek, diváků: 160.

Junior: Ernekr – Horáček, Stach, Folprecht, Doksanský (73. Murdych) – Hloušek (66. Meduna), Škoda, Bárta, Timofij – Betyár, Šindelář.