Na jaře dobře hrající Junior jel na půdu lídra ze Štětí. Dě-čín doma na podzim za „podiv-ných" okolností prohrál 1:3,
a měl tak domácím co vracet.
Hosté nastoupili ve Štětí v trochu pozměněné sestavě a po celý zápas se prezentovali velmi dobrým výkonem. „Byli jsme aktivnější a zaskočeného soupeře jsme zatlačili. Byly 
i šance, například Horáček trefil spojnici břevna a tyče," říká děčínský kouč Pavel Horáček.

Jenže v rozmezí několika vteřin domácí dvakrát udeřili. Ve 28. minutě Čapek nešťastně minul míč a Remenec ho uklidil do sítě. „O chvilku později ztratil míč Bárta, nestačil se vrátit a Remenec 
z dalšího centru opět překonal Ernekra," kroutil hlavou trenér Junioru.

Po změně stran se Junior hnal za kontaktní brankou. Ta ale nepřišla. Vlasák šel sám na brankáře, ale nedal, několik nadějných střeleckých pozic měl střídající Horváth. „Pak jsme hru otevřeli, Štětí trefilo tyč. Naši hráči bohužel neskórovali," litoval Horáček.

I přes prohru 0:2 předvedl Junior velmi sympatickou hru. „Byl to asi náš nejlepší výkon na hřišti soupeře. Bohužel, udělali jsme dvě hrubky a kvalitní soupeř je potrestal," dodal Horáček.

Junior tak nadále drží čtvrté místo v tabulce, má stejně bodů jako třetí Lokomotiva Chomutov. V dalším kole se představí doma a vyzve třináctý Bezděkov.

SK ŠTĚTÍ - JUNIOR DĚČÍN 2:0 (2:0)

Branky: Remenec 2. R: Roháč. ŽK: 2:4. Diváci: 150.

FK Junior: Ernekr – Mottl, Čapek, Folprecht, Doksanský – Horáček, Bárta, Demčenko, Timofij (55. Trlica) – Vlasák (55. Horváth), Murdych.

Do problémů se dostává Jiskra Modrá. V domácím utkání proti chomutovské Lokomotivě prohrála 1:2, kdy rozhodující branku dostala v samotném závěru celého duelu. Modrá nepředvedla špatný výkon, byla vyrovnaným soupeřem, ale vyhořela v koncovce.

Modrá na předposledním místě ztrácí na Krupku, která je v tabulce před ní, sedm bodů. V dalším kole jede do Bíliny.

JISKRA MODRÁ - LOKOMOTIVA CHOMUTOV 1:2 (0:1)

Branky: Antonín Čapek – Mareš, Bašek. Rozhodčí: Suchánek. Žluté karty: 2:2. Diváci: 80.